fb pixel Osmipromilový Milan Čurda zemřel, legendárnímu řidiči fekálního vozu bylo 56 let – G.cz
Vyhledávání

Osmipromilový Milan Čurda zemřel, legendárnímu řidiči fekálního vozu bylo 56 let

Zdroj: Profimedia

Ve věku 56 let nás navždy opustil legendární alkoholik Milan Čurda, který se v roce 2005 proslavil dopravní nehodou fekálního vozu. Po té následně nadýchal 8 promile alkoholu, čímž na dlouhá léta vytvořil rekord. Čurda zemřel ve svém karavanu na louce v Tuhani na Semilsku, kde pobýval. Informaci o jeho smrti potvrdil starosta Stužince Jaromír Hrubý.

Martin Miko
Martin Miko 21.1.2023, 09:00

Milan Čurda zemřel

Málokterý český alkoholik se proslavil tak jako Milan Čurda. Tento legendární řidič se před 18 lety dokázal proslavit tím, že způsobil dopravní nehodu fekálním vozem Praga, přičemž mu následně bylo naměřeno neuvěřitelných 8 promile akoholu v krvi. To se do té doby nikdy nikomu nepodařilo, nicméně v roce 2018 se objevil jakýsi ostravský houbař, kterému naměřili neuvěřitelných 8,83 promile. Tyto neuvěřitelné hodnoty mu naměřili v nemocnici v Krnově, kam ho dovezli se zraněným kotníkem po jedné hodině odpoledne. Ostravský piják tehdy lékařům přiznal jedno a půl piva na bolest, ale spíš to vypadalo na jeden a půl sudu... rumu.

Čurda patřil k bizarním legendám českého internetu, dostal se dokonce na etiketu piva. Byl takovou ikonou, že jeho jméno bylo i na Wikipedii, kam se zapsal jako rekordman, který nadýchal 8 promile.

Připomeňte si tuto legendu v rámci reportáže TV Nova, v níž se setkal s dalším veřejně známým alkoholikem – Tondou Škopkem. Ten pro změnu dokázal během měsíce propít milion korun.

Čest památce Milana Čurdy. Jeho alkoholický výkon bude navždy v našich srdcích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články