Oktagon 3: na Štvanici se bude bojovat do posledního dechu – G.cz
Vyhledávání

Oktagon 3: na Štvanici se bude bojovat do posledního dechu

Největší akce v žánru bojových sportů už tuhle sobotu na Štvanici! Na hlavním tenisovém kurtu se tentokrát bude bojovat holýma rukama v kleci za účasti hodně našlapané soupisky borců ze všech koutů světa.

Václav Rybář
Václav Rybář 26.7.2017, 11:02

Oktagon nemá nic společného se stejnojmenným filmem Chucka Norrise, ale prvotřídní držkovou tu očekávat můžete, protože jde o akci, na které se sejdou hvězdy bojového sportu MMA (Mixed Martial Arts), kde se mísí boj v postoji, zápas a boj na zemi. Úspěšný bojovník tedy nemůže zvládat jen tradiční boj v postoji jako jsou různé formy boxu (tj. i kickbox nebo thajský box), ale musí být opravdovým univerzálem.

Bojuje se v osmistranné "kleci", odtud název oktagon (osmiúhelník), která má stěny z pletiva. To aby před protivníkem doslova nebylo kam utéct. Pro mnohé fanoušky je MMA nejultimátnějším bojovým sportem, protože z bojiště není úniku a zápas se nepřerušuje ani při úchopech či přesunu bojovníků na zem. MMA také symbolizuje jen minimální množství chráničů, a proto máte pocit, že se tu opravdu bojuje na dřeň.

Oktagon se pořádá už potřetí a tentokrát to bude zdaleka nejsilnější ročník, protože ve více než 13 zápasech uvidí publikum opravdové hvězdy tohoto sportu. Slovenská megastar Attila Végh se vrací po delší přestávce a vyzývá rovnou silné irské želízko jménem Paul Byrne. Tenhle hromotluk trénuje ve slavném týmu SBG Ireland s proslulým Conorem McGregorem, kterého koncem srpna čeká ostře sledovaný zápas s Floydem Mayweatherem.

Oktagon je mladá značka, ale promotéři už si stihli udělat jméno i díky reality show Oktagon: Výzva, ve které spolu ve vile, tak trochu na způsob Velkého bratra nebo Vyvolených, bydleli zápasníci a plnili různé úkoly a samozřejmě spolu zápasili. Na Oktagonu 3 se v jednom ze zápasů ukáže i vítěz této reality show - Gábor Borároš.

Oktagon 3 se koná na centrálním tenisovém kurtu na pražské Štvanici, což znamená, že jde o open air event. Za necelých pět stovek můžete sehnat sezení v horních řadách, odkud je díky velkým televizním panelům dobrý výhled na jednotlivé zápasy i okolní Prahu. A kdyby náhodou pršelo, což zatím podle předpovědi nehrozí, jistí celou plochu provizorní střecha. První zápasy začnou po šesté večer, hlavní program startuje v devět. Bude to velkolepá akce pro fanoušky bojových sportů, na které zazáří i pár českých jmen. Pokud chcete vidět nekompromisní boj do posledního dechu, nesmíte na Oktagonu chybět!

A TADY si přečtěte příběh legendárního cyklisty Lance Amstronga.

Podobné články

Doporučujeme

Další články