fb pixel Odložme roušky a vyražme na výlety. Kde všude už mají otevřeno? – G.cz
Vyhledávání

Odložme roušky a vyražme na výlety. Kde všude už mají otevřeno?

Zdroj: MHMP (Magistrat hlavního města Prahy)

Od tohoto pondělí můžeme opět volněji dýchat. Nejen, že je dovoleno sundat roušky ve venkovním prostředí, ale navíc se uvolnilo několik zásadních opatření, díky čemuž si zase můžeme užívat výlety, zábavu a poznávání společně s rodinou.

redakce G.cz 29.5.2020, 14:37

1. Vzhůru za zvířátky

Jedním z nejdůležitějších změn je otevření vnitřních pavilonů pražské ZOO. Nyní si návštěvníci konečně budou moci po dlouhých měsících užít všech krás tohoto oblíbeného turistického cíle. Od pondělí si také mohou nově koupit vstupenky opět u pokladen, venku si navíc nebudou muset zakrývat ústa, pokud se tedy nepřiblíží k jiné skupince více než dvou lidí na menší vzdálenost než dva metry.

"Mění se mnohé další z toho, co nám bylo nařízeno vládou, a návštěva ZOO tak pro vás již bude skoro stejná, jaká bývala dřív - ovšem s tím, že nyní máme navíc dvě slůňata a řadu dalších mláďat," prozrazuje největší lákadla Miroslav Bobek, ředitel pražské ZOO.

2. S rodinou do bazénu

Od pondělí dále můžete vyrazit do bazénu. Otvírá i Aquacentrum Šutka či bazén Strahov, kde samozřejmě budete muset dodržovat důležitá hygienická opatření. Není to však nic, co byste nezvádli. Budete muset nosit roušku ve vnitřních prostorách a sundávat ji pouze při pobytu ve vodě, sauně nebo na lehátku. Kapacita saun je dále snížena a počet osob ve vířivce také. Například v Aquacentru Šutka neotevřou ani divokou řeku nebo houpací bazén. Na pokladně na Strahově bude zase k dispozici bezkontaktní teploměr, jímž se bude měřit teplota návštěvníkům.

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo několik podmínek pro otevření bazénů, které je nutno dodržet. Bazény Strahov a Šutka, které jsou pod správou hlavního města Prahy, jsou schopné tyto podmínky dodržet a Pražané je tedy mohou od pondělí 25. května znovu využívat pro sport a relaxaci. Je nutné, aby návštěvníci důkladně dodržovali pravidla chování, která budou viditelně vyvěšena u vstupů i v areálech bazénů,“ říká radní pro majetek Jan Chabr.

3. Za relaxací do tropických skleníků

Tropický skleník Fata Morgana se nachází mimo areál venkovních expozic Botanické zahrady Praha na prosluněném jižním svahu trojské stráně. Jedná se moderní esovitou stavbu, která byla návštěvníkům v minulých měsících zapovězena. Nyní však mohou konečně zavítat i sem a kochat se pohledem na stovky druhů exotických rostlin. A na jaké inovace se dále mohou těšit?

"Čas, kdy byl skleník nuceně uzavřený pro veřejnost, jsme využili k tomu, abychom provedli několik významných zásahů do výsadeb. Návštěvníci se tak mohou těšit, že se během procházky skleníkem setkají s nově vysazenými vzácnými druhy rostlin, které dosud ještě nebyly prezentovány. Nezapomeňte však na to, že Fata Morgana je každé pondělí zavřená," uvedl ředitel botanické zahrady Bohumil Černý. V areálu lze navštívit také Pivoňkovou louku, Ornamentální zahradu, Japonskou zahradu, expozici Středomoří či vinici svaté Kláry.

Nucené uzavření však bylo využito i k potřebným stavebním úpravám a vylepšením. „Návštěvníci si jistě všimnou probíhajících stavebních prací na novém západním vstupu do areálu botanické zahrady, který by měl být slavnostně otevřen již letos na podzim,“ dodává náměstek primátora Petr Hlubuček.

4. Děti se vyřádí v zábavním centru

Je to tady, konečně zabaví naše ratolesti někdo jiný než my! Dětská zábavní centra otvírají své brány a děti se tak za dodržování určitých podmínek mohou těšit zpět do světa trampolín, skluzavek a kolotočů. Jedno z největších pražských zábavních center Toboga Fantasy otevřelo dokonce včetně restaurace.

5. Zpátky do minulosti

Milovníci hradů a zámků mohou konečně zahájit sezónu. Oblíbené turistické atrakce konečně otvírají své vstupní brány. Každý hrad nebo zámek přistupuje k omezením jinak. Takové Konopiště, jeden z nejkrásnějších zámků ležící nedaleko Benešova u Prahy, nabízí návštěvníkům v malých skupinkách projít si privátně celý první okruh. Vstupenky však nekoupíte na místě, ale musíte si je koupit předem online. Kdo však touží prožít atmosféru zámku, kde strávil své nejlepší roky v životě arcivévoda František Ferdinand d'Este s rodinou, v komorní atmosféře, má jedinečnou možnost.

6. Na kafíčko s kamarádkou, na pivo s kamarádem

Konečně můžete s přáteli probrat vše, co vás v průběhu karantény štvalo, trápilo nebo naopak překvapilo na svém protějšku nad kafíčkem či skleničkou bublinek. Zajděte si na nehty, ke kadeřnici, do nákupáku a závěr dne si užijte s kamarádkou. Za péči o rodinu a práci zároveň si to více než zasloužíte. Muži, ti už se jistě taky nemohou dočkat nejen pokecu s kamarády, ale i pěkně vychlazeného čepovaného piva ve své oblíbené hospůdce. I zde se však připravte na rozestupy mezi stoly, roušky při pohybu po restauraci a otevírací dobu do 23 hodin.

Podobné články

Doporučujeme

Další články