Obětoval se Jan Palach zbytečně? Našli jsme na internetu ty nejhorší výplody komentujících – G.cz
Vyhledávání

Obětoval se Jan Palach zbytečně? Našli jsme na internetu ty nejhorší výplody komentujících

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

„Byl to sebevrah!“ objevuje se na internetu. Některým lidem zkrátka není nic svaté. V diskuzích pod články a na sociálních sítích se o Janu Palachovi a jeho mučednické smrti všeobecně dozvídáme mnohé. Někteří diskutující se nerozpakují uchýlit k vulgaritám, považují ho za idiota, který se zabil zbytečně. Co si o takových názorech myslíte vy?

Václav Roman
Václav Roman 16.1.2019, 11:57

Zbytečná oběť?

„Trvalo to 20 let než lidi plně pochopili oběť a odkaz Jana Palacha a teď ji už zase mnozí nechápou,“ zaznamenali jsme například na sociálních sítích. A je to vskutku tak. Stačí se podívat do diskuzí pod články a rozum zůstává stát.

Mnozí jej odsuzují jako sebevraha, který neměl vůbec žádný vyšší cíl. Můžeme si pomoci slovy Gilberta Keitha Chestertona, který napsal, že mučedník je ten, kdo nedbá o svůj život a záleží mu na věcech mimo něj. Chce, aby něco začalo. Kdežto sebevrah je ten, kterému záleží jen na sobě a chce, aby všechno skončilo. Přesně z toho důvodu můžeme o Palachovi mluvit jako o mučedníkovi.

Obětoval to nejcennější a tím dodal mnoha lidem odvahu. Jak je patrné z internetových diskuzí, ne všichni se s tímto názorem ztotožňují. „Upálil se kvůli holce...“ dozvídáme se například v záplavě nesmyslností. Dostává se mu rozličných pojmenování a„ujetej sebevrah“ či „sebevražednej magor“ nejsou ještě toho nejtěžšího kalibru.

Jestli máte silný žaludek, podívejte se do následující fotogalerie a napište nám, co si o podobných lidech myslíte vy.

Zde si můžete přečíst o tom, jak před 30 lety odstartoval Palachův týden: rozehnaná pietní akce znamenala počátek konce komunistického režimu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články