fb pixel Občas mě sdílí Madonna, chlubí se tvůrce unikátních koláží celebrit. Kdo se v čase změnil nejvíc? – G.cz
Vyhledávání

Občas mě sdílí Madonna, chlubí se tvůrce unikátních koláží celebrit. Kdo se v čase změnil nejvíc?

+ DALŠÍCH 17 FOTEK + DALŠÍCH 18 FOTEK

Jak by to vypadalo, kdyby se hvězdy potkaly se svými mladšími já? Tuto otázku pomocí úžasných koláží zodpovídá nizozemský grafický designér Ard Gelinck. Ze dne na den zaplavil svým uměním celý internet a stal se hvězdou. Ještě než mu stoupne sláva do hlavy, povedlo se nám tohoto nadšence trochu vyzpovídat.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 2.2.2019, 10:15

Koláže jako hobby

Živí se jako marketingový specialista, ve volném čase však propadl vytváření koláží slavných osobností. Rád spojuje snímky hvězd s jejich portréty z mládí, čímž vznikají fotografie, které vypadají jako pravé. „Dělám to už pár let jako koníček, baví mě totiž Photoshop. Navíc kreativita je hlavní náplní mé práce,“ vysvětluje pro G.cz Gelinck, jak se jeho nápad zrodil.

Jeho výtvory zaplavily ze dne na den sociální sítě a všimla si ho i média po celém světě. Přiznává však, že ho obří úspěch jeho koláží tolik nepřekvapil. „Internet funguje strašně rychle. Madonna sdílela mé fotky už před pár lety, stejně tak Lionel Richie, nebo třeba dnes odpoledne Tina Turner,“ chlubí se G.cz a dodává, že hranice mezi hvězdami a obyčejnými lidmi je v dnešní době velmi tenká.

Ač mu počet sledujících na Instagramu roste z hodiny na hodinu exponenciální řadou, nenechává se svým úspěchem vyvést z míry. Dokonce se ani nechystá své koláže prodávat. „Dělám to jen pro zábavu, vydělávat na tom rozhodně nechci,“ dodává skromně. O tom, že by měl udělat výstavu zatím nechce ani slyšet: „Možná jednou. V plánu to není.“

Podívejte se do galerie na Gelinckovy nejlepší výtvory.

A tady čtěte, jak se před 15 lety zrodil Facebook.

Podobné články

Doporučujeme

Další články