fb pixel O kvalifikaci na MS v pumptracku se v Tošovicích poprala mezinárodní konkurence – G.cz
Vyhledávání

O kvalifikaci na MS v pumptracku se v Tošovicích poprala mezinárodní konkurence

Zdroj: Redbullphotofiles.com

V sobotu 17. září proběhla na dráze z dráhy v Tošovicích česká kvalifikace na Red Bull UCI Pump Track World Championships, které se letos pojede v Chile. V závodu o nominaci na souboj o duhový trikot byli nejrychlejší Lotyš Kristaps Veksa a Češka Sabina Košárková.

Redaktor
Redaktor 27.9.2022, 15:43

Tošovice - Nejdelší pumptracková dráha v Česku byla svědkem souboje o nominaci na Red Bull UCI Pump Track World Championships. Ani chladné a předčasně podzimní počasí nezabránilo účastníkům podat nejlepší výkony. Závod byl otevřený i pro jezdce ze zahraničí, a tak se jelo v silné mezinárodní konkurenci. Po měřených časovkách se na start postavilo celkem 18 dvojic, z nichž vždy nejrychlejší jezdec postupoval do dalšího kola. V duelu se slovinským soupeřem o pouhých 0.2 sekundy vypadl Čech Tomáš Slavík.

V ženské kategorii se bojovalo natěsno. Domácím pak udělala radost nejrychlejší žena dne Sabina Košárková, která si účast na mistrovství světa v Chile zajistila již před třemi týdny díky vítězství v norském Harstadu. Slovenská reprezentantka Kristina Madarásová vyměnila bikrosové kolo, na němž si minulý o týden dříve v Itálii dojela pro titul mistryně Evropy v BMX, a v Tošovicích si dojela pro stříbro. Bronzovou medaili získala mistryně Red Bull UCI Pumptrack 2018 Christa Vonniederhäusernová z Německa. Vzhledem k tomu, že její soupeřky z Česka i Slovenska již měly účast na MS jistou z předchozích závodů, Vonniederhäusernová si z Tošovic odvezla letenku do Chile.

K mezinárodnímu klání došlo i mezi muži, kteří v Tošovicích několikrát posunuli traťový rekord. Silná jezdecká konkurence zajistila divákům dechberoucí podívanou plnou skoků a rychlých zatáček, kde na jezdce působí přetížení až +10G. Soupeře nakonec nenašel Lotyš Kristaps Veksa, který si na Moravu odskočil z německé soutěže Ninja Warrior na nejvyšší stupeň vítězů. Do Chile tak odjíždí jako vítěz a stanovitel nejrychlejší jízdy české kvalifikace. Na druhé místo dopumpoval Daniel Hradský ze Slovenska následovaný Lotyšem Mikusem Strazdinšem.

Na úrovni světové série pod Mezinárodní cyklistickou unií UCI se v pumptracku závodí od roku 2018, kdy se na celém světě odjelo 23 kvalifikačních kol, kterých se zúčastnilo na dva tisíce jezdců z 19 zemí. Po dalších ročnících světových finále ve Švýcarsku a v Portugalsku se letos nejlepší jezdci planety utkají o duhový dres 20. listopadu v Santiagu de Chile. Trať se nachází ve čtvrti Las Condes, která je považována za most mezi městem a Andami. Designéři závodního areálu se zavázali postavit trať, která nabídne rovné podmínky jezdcům na BMX i MTB kolech.

Výsledky ženy
1. Sabina Košárková
2. Kristína Madarásová
3. Christa Vonniederhäusern
4. Eliška Bartuňková

Výsledky muži
1. Kristaps Veksa
2. Daniel Hradský
3. Mikus Strazdinš
4. Didi Van Tiggel

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články