Nový vtip Charlie Hebdo: drsný, ale pravdivý

Obrázek uživatele Ivan Brezina
14.1.2016, 20:01

Smrt Ajlana Kurdího připomíná komunistické banány a nahnilý karfiol.

"Co by byl Ajlan Kurdí, kdyby vyrostl?" ptá se nový vtip Charlie Hebdo. Na utonutí tříletého syrského chlapce si jistě pamatujete – loni v září se stal ikonou "vítačů", s jejíž pomocí byli odpůrci uprchlické vlny morálně vydíráni a líčeni jako barbarští necitové.

Charlie Hebdo si odpovídá obtížně přeložitelným termínem "tripoteur" (něco jako osahávač, úchyl, znásilňovač nebo sexuální predátor) a doplňuje "v Německu". Obrázek nenechává nikoho na pochybách, že kreslíř reaguje na sérii sexuálních útoků azylantů na evropské ženy.

Přijde vám to vtipné, nebo vás to uráží? Každopádně to odhaluje, že uprchlická vlna je typickým příkladem nejasně strukturovaného problému. Je nám líto Ajlana a pronásledovaných lidí z jeho kulturního a náboženského okruhu? Chceme jim pomoci tím, že jim v Evropě poskytneme azyl? Fajn, ale pak musíme přijmout i fakt, že budou napadat evropské ženy. Náš soucit je zkrátka neoddělitelný od problémů, která k nám azylanti přivážejí.

Je to stejné, jako když jste si za komunistů chtěli v zelenině koupit nedostatkové banány. Prodali vám je jen pod podmínkou, že jste si k nim koupili i nahnilý karfiol.

Jaké citoslovce se vám nad novým vtipem Charlie Hebdo vyloudí z úst?

Anketa se načítá...


Komentáře