fb pixel Nový Huawei MateBook 14s bojuje proti únavě – G.cz
Vyhledávání

Nový Huawei MateBook 14s bojuje proti únavě

Huawei MateBook
Zdroj: Huawei

S částečným přesunutím na home office je kladen větší nápor i na počítače, které k práci využíváme. Ne každý z nás má doma externí monitor a klávesnici. Většina pracuje doma na svém notebooku. Uživatelé si proto čím dál více všímají, jak moc je důležitý komfort při psaní na klávesnici. Huawei proto představil vylepšený MateBook 14s, který disponuje klávesnicí inspirovanou přistávacím systémem vesmírných raket.

Komerční sdělení 7.12.2021, 13:00

Dva roky práce na vývoji designu

Klávesnice jsou bezesporu jednou z nejvíce využívaných částí počítače jako takového. Proto se HUAWEI zaměřil na zlepšení aktivační dráhy, která u nového MateBooku 14s činí 1,5mm. Při psaní na klávesnici je tak odezva větší, odpor menší a psaní ve výsledku příjemnější a rychlejší. Pohodlí je zároveň zvýšeno i tvarem tlačítek jako takových. HUAWEI u MateBooku využívá vysoce odolná tlačítka PC z polykarbonátu, která jsou lehce zaoblená, a dokonale tak kopírují tvar bříšek prstů. Tento unikátní design kláves zvyšuje nejen komfort při psaní, ale zároveň přesnost psaného projevu jako takového. Uživatelé na klávesových tlačítkách většinou oceňují robustnější vzhled, což je těžké, pokud chceme zachovat celkově tenčí design a lehkost notebooku jako takového. HUAWEI se ale podařilo robustnost zvýšit o 15 %.

15 000 stisknutí denně si žádá hladké přistání

Dlouhé hodiny psaní na klávesnici mohou vést k bolestem kloubů, únavě, a dokonce i k různým zdravotním obtížím. Klávesy u HUAWEI MateBOOK 14s jsou proto inspirovány brzdicími systémy u vesmírných raket. Klávesy jsou speciálně navrženy tak, aby každé stisknutí bylo jako hladké přistání. Vzadu na každém tlačítku je použitý měkký materiál, který zbrzdí dopad klávesy na spínač. Nejen, že tento design zamezuje nadměrnému unavování prstů, ale zároveň mají vaše ruce pocit, jako by psaly na obláčku. Na své si tak přijdou uživatelé, kteří chtějí taktilní odezvu, robustnost tlačítek, ale zároveň nadstandartní komfort.

Získejte MateBook 14s se slevou a dárky

MateBook 14s jste mohli koupit na e-shopu Huawei se slevou a dárky. Při jeho koupi do 12. 12. 2021 jste mohli u modelu s 16 GB RAM získat slevu 4000 Kč, u modelu s 8 GB RAM 3000 Kč. Pro oba modely pak platí, že k nákupu dostanete zdarma smartwatch Huawei Watch GT2 Pro v hodnotě 7299 Kč a sluchátka Huawei FreeBuds 3i v hodnotě 2599 Kč. Celkově tak ušetříte 13 898, respektive 12 398 Kč. Notebook se pyšní ultratenkým kovovým tělem a nabízí dokonalý 2,5K FullView displej. Pro majitele zařízení Huawei nabízí systém propojení ekosystému Huawei Share.

Další novinky od Huawei

Kromě MateBooku 14s Huawei představil i další novinky – herní monitor MateView GT s působivou obnovovací frekvencí 165Hz při rozlišení QHD, chytré hodinky Watch GT 3, které mají krásný kovový řemínek a vzhled klasických hodinek, ale zároveň skrývají nespočet chytrých funkcí pro sport i zdravý životní styl. V neposlední řadě také krásná stylová sluchátka Freebuds Lipstick ve tvaru rtěnky, která sluší každé ženské kabelce.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články