fb pixel Novinky ze světa gadgetů, které chcete #6 – G.cz
Vyhledávání

Novinky ze světa gadgetů, které chcete #6

S rubrikou plnou hraček, blbůstek a ideálních dárků pro sebe a své blízké se už nikdy neztratíte. Jediným stropem je vaše fantazie a peněženka.

Václav Rybář
Václav Rybář 17.2.2016, 08:16

1. Audiopill

Tohle je trochu tlačenka. Vlastně doslova. Náš bývalý kolega z Maximu, Honza Strmiska, rozjíždí uměleckou kariéru pod jménem Jan Poope, a protože v časáku vždycky vrtal i do gadgetů, přináší nám nový vynález pro oplodňovače repráků. Díky němu můžete hudbu cítit i zevnitř. Audiopill není jako ten malý přehrávač od Dr Dre, co ho vidíte ve všech videoklipech. Tohle je opravdová pilule, kterou spolknete, abyste cítili všechny ty beaty přímo ve svém nitru. No a pak ji buď vytlačíte, nebo umřete v muzikálních křečích. Doufáme v tom první, stejně jako držíme Honzovi palce, aby se mu na startovači Indiegogo povedlo projekt dotáhnout do sériové výroby. O dalším vývoji vás budeme informovat. Už se nemůžeme dočkat, až si budeme moct vybrat, jestli modrou nebo červenou...

2. Nerf Rival

Křiklavě barevné pistolky od Nerfu jsou nejen hitem dětských pokojíčků, zásadními odběrateli téhle firmy jsou i kancelářské krysy, takže na novinky připravované pro předvánoční trh letošního roku koukáme vyloženě ostřížím okem. A už jsme si našli favorita. Nerf Rival je obouruční plastový samopal se zásobníkem na čtyřicet měkkých nábojů. Jeho předností je extrémní přesnost a především rychlost. Dokáže metat svou munici rychlostí přes 100 km za hodinu. Takže mu neuteče ani Usain Bolt.

3. Samsung IoFIT

V souvislosti se Samsungem se teď všude mluví hlavně o připravovaném mobilu Galaxy S7, ale málokdo vám poví, že k němu možná dostanete i kecky. Tedy samozřejmě chytré kecky. IoFIT jsou tenisky vybavené spoustou senzorů, které vám ve spolupráci s aplikací v mobilu zanalyzují trénink v posilovně, ale i celou řadu specifických sportů. Tenis, golf, běhání... to všechno zvládnou boty změřit v mnoha směrech a poradit vám, kde děláte chybu, když třeba příliš zatěžujete jednu nohu nebo pozdě přenášíte váhu nebo se odrážíte. Jak to bude fungovat v reálu? Trenéra to asi nenahradí, ale pro sběratele čísílek a statistik to vypadá jako splněný sen.

4. Suunto Ambit3 Vertical

Běháte rádi do kopce a lezete po horách? Nová Suunta jsou pro vás! Přinášejí nejen pokročilé výškové funkce, ale dokonce i nový, ergonomičtější design s elegantní kovovou obrubou, jež zároveň efektivněji přijímá signál. Součet počtu nastoupaných metrů za časové období je dnes již standardem, Suunto vám ale spočítá podle GPS i výškový profil trati a dokáže vám v reálném čase ukázat, kde se ve stoupáku zrovna nacházíte. Pro běžce nebo cyklisty naprosto nedocenitelná funkce.

www.suuntocz.cz

5. Samoparkovací židle

Určitě už jste to někdy po poradě zažili. Všichni se vyhrnou ze dveří jako stádo a nechají za sebou les náhodně rozházených židlí. Kdo to má uklízet? Nissan naštěstí přišel na řešení, když aplikoval technologii vyvíjenou pro své vozy na tradiční kancelářský nábytek. Tyhle chytré židle, co se samy zaparkují, si asi jen tak nekoupíme, ale někomu by to rozhodně mohlo vnuknout myšlenku. A proč jenom parkování? My chceme závodní kancelářské židle ovládané mobilem skrz wi-fi. A chceme je hned!

Nestačilo? TADY máte předchozí díl našeho výběru gadgetů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články