Novela loterijního zákona? Desítky tisíc lidí by přišly o práci a státu by unikly miliardy korun! – G.cz
Vyhledávání

Novela loterijního zákona? Desítky tisíc lidí by přišly o práci a státu by unikly miliardy korun!

komerční prezentace
komerční prezentace 18.8.2014, 16:00

Těšili jste se na zrušení heren?

Česká republika už se chystala na přijetí novely loterijního zákona, ale Evropská komise i naši nejbližší sousedé vznesli takové připomínky, že s tím budeme muset ještě minimálně několik měsíců počkat.

kok Zdroj: archiv

V přijímání této novely se nesmí pokračovat a poslanci se nejdřív musí vypořádat s výtkami, které teď putují z Bruselu na české ministerstvo financí. Proč?

Projednávaná novela není v souladu s evropskými předpisy, na což byli naši poslanci opakovaně upozorňováni. Stát by se tak vystavil riziku arbitráží a žalob.

Dle provozovatelů výherních automatů by stát přišel o miliardy na daních. Navíc by mohly přijít o práci desítky tisíc lidí, kteří v oboru a návazných službách pracují. Jen na podpoře v nezaměstnanosti by tak musel stát vyplatit dalších 5 miliard. K zániku hazardu by případné přijetí novely zřejmě stejně nevedlo, hráči by se jen zcela logicky přesunuli na internet.

Tam by hazardní hráči mohli během chvíle snadno přijít úplně o všechny úspory, protože v České republice není hazard téměř regulován ani daněn, a navíc prostředí internetových sázek je zcela bez limitů.

Jak to tak vypadá, novela má značné nedostatky a je z ní patrné i nedostatečné pochopení celé problematiky.

Poslanci, kteří novelu navrhli, se budou muset ještě chvíli snažit, aby regulace heren byla opravdu přínosem a ne jen komplikací.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články