Nová služba, která umožňuje posílat peníze do zahraničí, se u zákazníků Tesca se těší oblibě

Obrázek uživatele Martin Miko
25.9.2017, 08:09

Oblíbená služba „mezinárodní převod peněz“, kterou Tesco nabízí ve spolupráci se společností MoneyGram, umožní rychlé a snadné zasílání peněz jak do zahraniční, tak i v rámci daného státu. Jednou z výhod je rychlost celé transakce, která se běžně uskuteční v řádech minut.

Pošlete peníze během pár minut na druhý konec světa

Zasílání peněz do zahraničí, případně jejich přijímaní, je díky službě „mezinárodní převod peněz“ (IMT) zase o něco jednodušší. Peníze můžete během několika minut snadno poslat ze všech hypermarketů Tesco do kterékoliv z více než 350 000 poboček společnosti MoneyGram po celém světě. Jako odesílatel finančních prostředků pouze sdělíte příjemci referenční číslo, pomocí kterého si peníze může vybrat, a to zpravidla jen o několik minut později. Poplatek za službu platí odesílatel, příjemce už žádný poplatek nehradí.

Zákazníci Tesco mohou nově využívat službu převod peněz, který společnost nabízí ve spolupráci se společností MoneyGram pro posílání peněz do nebo ze zahraničí, stejně tak jako v rámci České republiky. „Chceme neustále zdokonalovat služby, které nabízíme našim klientům. Ukazuje se, že o tuto novou službu mají zájem a oceňují, že jejím prostřednictvím mohou posílat peníze snadno, rychle a především velmi bezpečně. Nyní je dostupná na všech našich hypermarketech Tesco a obchodních domech MY Tesco,“ říká Markéta Koptišová Mocová, manažerka finančních služeb společnosti Tesco.

Využijete-li tuto službu v obchodech Tesco, můžete poslat nebo přijmout částku do výše 25 000 korun. Stačí jen přijít do vybraného hypermarketu nebo obchodního domu Tesco, kde vám vyškolení zaměstnanci se vším pomohou. Vaši příbuzní nebo známí se tak dostanou k penězům v nejkratším možném čase a nemusí složitě řešit výběry prostřednictvím bank, které jsou zpravidla časově nesrovnatelně delší a přitom za podobnou cenu. Posílání peněz nebylo nikdy snazší.

Tato spolupráce demonstruje společný závazek našim zákazníkům v České republice, kteří dnes mohou pohodlně využívat naše služby při každodenním nákupu," uvádí Zbigniew Furmańczak, regionální ředitel prodeje společnosti MoneyGram. „S touto expanzí sítě nyní můžeme nabídnout naše služby na více než 430 místech po celé zemi a poskytnout našim zákazníkům nejlepší zkušenosti při odesílání a přijímání peněz od přátel a rodin po celém světě," dodává Zbigniew Furmańczak.

Aktuální trendy v oblasti mezinárodních převodů peněz

Česká republika je považována za typickou "přijímající zemi" pro peněžní transfery, neboť je více peněz prostřednictvím těchto služeb do země zasíláno, než z ní odesíláno. Podle údajů Světové banky z roku 2016 bylo do České republiky převedeno 3,2 miliardy dolarů (1,5 % HDP země) a 2 miliardy dolarů byly odeslány. Klíčovými zeměmi, z kterých do České republiky přichází peníze, jsou Německo (763 milionů dolarů), USA (341 milionů dolarů) a Velká Británie (209 milionů dolarů).

Obdobně to platí i pro i v případě Money Transfer v obchodech Tesco. Od oficiálního spuštění služby v říjnu 2016 mají 45% podíl poslané transakce a 55% přijaté. V průměru se posílá částka kolem 6500 Kč. Nejčastěji pak klienty zasílají peníze na Ukrajinu, do Ruska a Bulharska. Nejvíce přijatých plateb je z USA, Velké Británie a Německa.


Komentáře