Norsko uneslo pět rumunských dětí. V Bukurešti v sobotu protestovaly stovky lidí. – G.cz
Vyhledávání

Norsko uneslo pět rumunských dětí. V Bukurešti v sobotu protestovaly stovky lidí.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 21.12.2015, 15:20

Norský sociální úřad Barnevernet v březnu 2011 unesl dvě děti české rodině Michalákových. Psali jsme o tom opakovaně a tu kauzu jistě znáte. Možná ale nevíte, že zabavování dětí cizincům je v Norsku velmi rozšířeným jevem.

K desítkám případů se teď přidala rumunská rodina Bodnariových, kterou fašistoidní norští úředníci rozvrátili letos v listopadu. Pět sourozenců bylo rodičům odebráno pod záminkou, že prý byly podrobovány „křesťanské indoktrinaci“. Důvod? Jedna z dcer prý ve škole mluvila o Ježíšovi.

Úřad na ochranu dětí musí své akce zakládat na nejlepších zájmech dětí,“ komentoval to Barnevernet. „A nejlepší zájmy dětí jsou někdy v rozporu se zájmy rodičů.“ Jenže nejlepším zájmem každého dítěte je přece žít se svými rodiči. A že ho vedou ke křesťanství? Zaprvé to tomu dítěti rozhodně neškodí a zadruhé je základním právem rodičů předávat potomkům to, čemu sami věří.

Před norskou ambasádou v Bukurešti teď na podporu rodiny Bodnariových začala série protestů. V sobotu se tam sešlo asi šest set demonstrantů a bude to pokračovat. K případu se víc dočtete zde.

Anketa

Proč podle vás Norsko unáší děti?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články