Když jsem se jako malá holka rozhodovala, co bych jednou chtěla dělat, přála jsem si pracovat v redakci časopisu Bravo. Rozdávat cenné rady, jak sbalit kluka, co dělat, když vám neodepsal, dělat rozhovory s kapelami a lhát o tom, že 'tenkrát poprvé' bude krásné a úplně bezbolestné.
Dnes se musím smířit s tím, že některé dětské sny zůstanou neuskutečněné a devadesátkové kusy téhle papírové legendy uložím jako cennou relikvii do pevné krabice od kozaček.
První Bravo vyšlo v Česku v roce 1991 a dlouhá léta patřilo mezi nejoblíbenější teenagerské časopisy. Historie periodika, které změnilo život mnohým z nás, ale sahá mnohem hlouběji do minulosti. S podtitulem "Filmový a televizní magazín" vyšlo první Bravíčko už 26. srpna roku 1956 v Německu. Na titulce byla tehdejší mega star Marilyn Monroe, prodalo se ho na 30 000 výtisků a majitelem byl Peter Boenisch.
Jen o necelý rok později se Bravo proměnilo v časopis pro teenangery a začalo se v něm psát o hudbě. V roce 1969 se součástí týmu redaktorů stal dr. Martin Goldstein, který pod pseudonymy "dr. Korff" nebo "dr. Sommer" odpovídal na lechtivé sexuální otázky teenagerů, kterými byla redakce doslova zaplněna!
Největší úspěch časopisu se dostavil v osmdesátých letech, kdy Bravo jednoznačně určovalo trendy mladých jak v muzice, tak v módě. Brzy se pak rozšířilo do mnoha evropských zemí, jako je například Španělsko, Polsko a Maďarsko. U nás v Česku se Bravo objevilo až 4 roky po sametové revoluci a vydrželo na stáncích celých 24 let!
Dnešní den bychom proto měli trávit v tiché pietě...
Abyste si teď na všechno nepřipadali tak strašně sami, TADY máte nějaké ty cenné rady do života.