Jeho projekt #followmeto tak přešel do nové, důkladnější úrovně. Jeho snoubenka Natalia Zacharová je na nových fotografiích oblečená v indickém stylu, které dokonale souzní s okolními památkami.
1. Tádž Mahal
Když se řekne 'Indie', mnoho z nás si jako první vybaví právě tuto luxusní, elegantní, opulentní a nádhernou hrobku ve středoindické Ágře. V 17. století byla postavena coby připomínka předčasně zesnulé manželky mughalského císaře Šáhdžahána. Stavba, která se pyšní dokonalými proporcemi, nejdražšími materiály (mramor, zlato, polodrahokamy) a znamenitým řemeslným ztvárněním, vznikala pod rukama asi 20 tisíc dělníků neuvěřitelných 12 let. Vyrostl tak jeden ze sedmi novodobých, celým světem obdivovaných divů světa, který měl a má symbolizovat lásku a krásu.
2. Jezerní Palác, Udajpur
Další z velkých indických skvostů se nachází v západoindickém "Městě jezer", které bývalo hlavním městem království Mevár. V letech 1743 - 1746, na ostrůvku Džag Nivas na jezeru Pičola vyrostl tento velkolepý královský palác, který v současnosti slouží coby pětihvězdičkový hotel. Jeho okna a terasy nabízejí výhled na ještě větší a slavnější Městský palác, postavený téměř o dvě století dříve.
3. Váránasí / Benáres
Asi 3000 let staré Váránasí, plné poutníků i turistů, je nejdéle osídleným městem na světě. V očích Indů je právě ono nejsvatějším místem na zemi. Však jím také protéká řeka, která prý smývá hříchy, a je proto plná mrtvých i živých indických těl. Kdo se nenechá znechutit všudypřítomnými lákači turistů, žebráky a kouřem spálených těl, připraví pro sebe neopakovatelný, orientálně starosvětský zážitek.
4. Páteční (červená) mešita, Dillí
Typickou barvu dodává největší indické mešitě červený pískovec, ze kterého je postavena značná část města, včetně blízké Červené pevnosti. Mešitu v roce 1650 založil mughalský císař Šáhdžahán a její stavba trvala šest let. Dnes je oázou čistoty uprostřed ruchu a špíny indické metropole.
5. Palác větrů, Džajpur
V hlavním městě pouštního státu Rádžastánu stojí obrovská, pětiposchodová budova z konce 18. století. Postavena byla pro ženy mahárádžova harému, aby si mohly dlouhé chvíle zkracovat pozorováním ruchu ulice jedním z téměř šesti set prolamovaných oken. Představuje jeden z nejvelkolepějších příkladů architektury etnické skupiny Rádžpúti, která se coby středoasijský kočovný kmen smísila s obyvatelstvem Indie v 5. až 7. stol. n. .l a od středověku dodnes si jeho členové udržují pověst znamenitých válečníků. Jelikož je v současné době pro všechny indické hinduisty zakázaná polygamie, je tato stavba jakousi připomínkou starých časů.
6. Místo neznámé, sloni indičtí
Sloni indičtí jsou v Indii už po staletí využíváni jako hospodářská zvířata (k přenášení těžkých věcí, např. dříví v pralese) i jako dopravní prostředky při lovech, ve válkách i běžnějších příležitostech. Dnes velmi často vozí také turisty.
"Během našeho prvního výletu se Murad zajímal jen o focení a nic jiného neupoutalo jeho pozornost. Jednou jsem mu chtěla ukázat starou čtvrť města, tak jsem ho čapla za ruku a táhla ho vpřed a, jak je vám nejspíše jasné, ani to ho od focení neodradilo," napsala Zacharová na Facebook.
Více Osmannových fotografií najdete na jeho stránkách www.muradosmann.com
Zaujala vás Indie natolik, že přemýšlíte o dovolené? TADY máte 8 dalších důvodů, proč se tam vypravit!
A jaké turistické destinace jsou nejoblíbenější podle čtenářů TripAdvisoru se dočtete ZDE!