Vlastně to je naopak - hostitelem se tentokrát stal Mike Trafik, který není pouze dýdžejem, ale zároveň i známým pražským restauratérem. Podíly má v několika podnicích, a rozhovor se uskutečnil v jednom z nich - v oblíbené restauraci restauraci Jam and Co., která sídlí v pražských Vršovicích.
Traforovi bude na jaře čtyřicet let, a tak je v PSH nejmladší jak věkem, tak i služebně; ke kapele se přidal roku 2003. Právě on je ovšem tím členem, která se chová nejracionálněji a nejspolehlivěji, je jakýmsi organizačním motorem. Jak říká jeho kolega Vladimír 518: "Vždycky jsem Traforovi záviděl, protože když my s Orionem například po koncertě teprve chytali slinu, on šel spát. Pak jsme zjistili, že už je jedenáct dopoledne, Trafor nás naládoval do auta a jelo se domů..."
V (NE)BLÁZNI Mike Trafik mimo jiné vzpomíná na začátek tisíciletí, kdy coby absolvent hotelové školy podnikl se svým tehdejším nejlepším kamarádem Lubošem hned po maturitě divokou jízdu vlakem na Slovensko, odkud si to namířili stopem do Maďarska na guláš. „Má odměna za maturitu byla zhulit se a jít se najíst,“ vzpomíná Trafor se smíchem. Zároveň v té době ale také vařil v restauraci na Pražském hradě. "Ale jednoho dne roku 2002 jsem dostal nabídku, abych šel dýdžejovat na skateboardovou akci Mystic Cup, a od té doby jsem se už do zaměstnání nikdy nevrátil. Riskl jsem to, osm hodin denně pak trénoval u gramofonů, kluci mě vzali do PSH, a já najednou zjistil, že se rapem slušně živím."
Zatím poslední koncert PSH se uskutečnil před pár týdny, na Silvestra, u oceánu na Bali. Přišlo na něj dvě stě padesát diváků; někteří vážili cestu z Evropy, ale přišla i spousta Čechů a Slováků, kteří na Bali dlouhodobě žijí.
"Nikdy nezapomenu," říká Mike Trafik, "jak koncert skončil, já se šel vykoupat do oceánu a pořád nemohl uvěřit tomu, že se nám zase přihodilo něco tak nečekaného a skvělého."
Jak se vlastně česká rapová kapela dostane na Bali?
Podívejte se na nový díl (NE)BLÁZNI Tomáše Poláčka, ve kterém to Mike Trafik dopodrobna vysvětlí.