Noc plná zpěvu: 7 karaoke klubů v Praze + 2 v Brně

Po pár skleničkách dobrého pití jsme všichni skvělí tanečníci a hlas máme jak Kája Gott. Ku příležitosti si tyhle zázračné schopnosti vyzkoušet i u mikrofonu jsme vám vytvořili tenhle skromný seznam podniků, kde si můžete legálně zahalekat z plna hrdla.

Protože mí přátelé i ve stavu největší opilosti sborově tvrdí, že můj zpěv by mohl být zbraní hromadného ničení, mě raději u mikrofonu nechtějte naplno zažít. Srovnávání pěveckých schopností ale nechme prozatím stranou, hlavní je přeci ta zábava. A tyhle kluby vám rozhodně pro večerní špás s přáteli a hudebním rozptýlením můžeme jen doporučit.

Praha

1. Hudební klub Meloun, Uhelný trh 414/9

Dřív klub sídlil na Národní, dnes na Uhelném trhu a patří k populárním diskotékám v hudebním duchu 80. a 90. let. Karaoke zde pořádají každý čtvrtek - a samozřejmě, pějete před veřejností. Provozní doba klubu je ve čtvrtek od 20:00 do 04:00 a z pátku do soboty až do páté ranní. Pondělky, středy a neděle jsou vyhrazeny pro rezervace a soukromé akce. Krom veřejného pěveckého projevu je Meloun vcelku příjemný podnik s dobrými drinky a přiměřenými cenami s ohledem k umístění v centru města, takže nijak extrémně šrajtofle neserve.

2. K*Star Karaoke, Legerova 78

Pokud se i přes mlhu alkoholu nedokážete odvázat před hromadou cizinců, můžeme doporučit karaoke v Legerově ulici, které je zařízeno podle japonského stylu - můžete si pro svou společnost rezervovat salónek, kterých tu je hned několik. Nejmenší kapacita je 10 osob a ceny se pohybují od 400 do 1000 Kč. Což se v partě snadno dá dohromady. Studenti mohou navíc dostat slevu. Otevřeno mají od středy do čtvrtka v 20:00 do 01:00, v pátek a sobotu od 20:00 do 03:00.

3. Milá Tchýně, Minská 11/626, Vršovice

Tchýně má už poboček víc, tak si to hlavně nepopleťte, až v ní budete chtít všechny oblažit svým zpěvem. Karaoke mají ve Vršovicích v provozu každý čtvrtek od desíti večer do dvou hodin ráno. Tchýni bychom prostory přirovnali k Melounu - máme ji ovšem trochu raději, je osobitější, domáčtější.

4. Bar Střížkov, Bínova 531/6

Ceny příjemné, drinky slušné, prostory, pokud budete chtít uspořádat narozeninovou párty, jsou pro to jak stvořeny. Pro karaoke je tu vyhrazen čtrvtek od devítí hodin večer. Ofiko se zavírá ve dvě hodiny ráno, ale záleží na vašem šarmu a drzosti, jak se s obsluhou dohodnete.

5. Žižkov Karaoke, Žitná 1383/35

Žižkovské karaoke je trochu svůj vlastní svět plný šílenců - tedy, pěvců. Oblíbený je hlavně u studentů a žižkovských domorodců, ceny nejsou přemrštěné a obsluha je velmi příjemná. Na karaoke se tu zpěvumilní schází v pondělky, podle všeho ale první pondělí v měsíci je karaoke přesunuto na jiné místo (- PLACEBO pub, kde se u mikrofonu juchá jen jednou za měsíc, ono zmíněné pondělí).

6. Baryton Music Cafe, Husinecká 29

V Barytonu se pěje každé pondělí od půl osmé večer. Ke karaoke jsou vcelku pravidelně pořádány akce na drinky, takže se před svým zářným výstupem můžete pořádně posilnit. Baryton je sám o sobě velmi příjemný podnik i se zahrádkou (která vám bohužel v tuto roční dobu moc nepomůže, ale máte tip k dobru na léto), a pravidelně se zde pořádá řada koncertů a jiných akcí.

7. Globe Bookstore, Pštrossova 6

Podnik na úrovni a vcelku příjemná změna po všech uzavřených prostorách, jako je Meloun a Milá Tchýně. Globe je umístěn v historickém domě jen kousek od frekventovaných ulic pražského nočního života. Vysoké stropy, dřevěná podlaha, elegantní balkón, hodně dobrá kuchyně, to už je nemalý důvod, proč do Globu aspoň jednou zavítat. Primárně je okupován pražskými "kavárenskými povaleči" a literáty, je k němu připojeno knihkupectví. Co se týče karaoke, to zde pořádají podle všeho každou sobotu, od devíti večer do jedné hodiny ranní.

Prahu teď necháme stranou a mrknem o pár (set) kilometrů dál. Znalci nejspíš poznají, že jsme pár klubů vynechali - ty si ale šetříme napříště!

Brno

1. Marlyn Bar, Lidická 51

Marlyn bychom zařadili ke klasickým sport barům. Karaoke se zde koná po deváté večer každý den - zde ovšem záleží na domluvě a kdo dřív přijde, ten dřív mele. Karaoke si můžete v Marlynu zamluvit na čísle 737 740 217.

2. Krčma U Imricha, Hlinky 159/90

Další karaoke pořádají v baru a restauraci U Imricha, bývalém baru Santana, kde mají denně otevřeno od jedenácti dopoledne do jedné hodiny ranní. Prostory nejsou zrovna hogofogo, ale když se chcete bavit, nic vám v tom nezabrání. Dobré pivo a domácí atmosféra vám k tomu dopomohou.

Máte tip na brněnské karaoke? Podělte se o něj s námi!

A TADY máte 10 herců a hereček, kteří by měli mít zakázáno zpívat.


Komentáře