"No jo, dáma. Dáma může bejt taky pěkná svině, víš?" 10 hlášek ze Světáků, které by všichni měli vidět povinně – G.cz
Vyhledávání

"No jo, dáma. Dáma může bejt taky pěkná svině, víš?" 10 hlášek ze Světáků, které by všichni měli vidět povinně

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ten film se tehdejšímu režimu moc nelíbil... Ale prošlo to. Díky bohu! Světáci Zdeňka Podskalského s geniální hereckou šesticí v hlavních rolích hry na gentlemany a dámy patří na špičku seznamu klasických komedií české kinematografie. A my si teď skrze geniální hlášky připomeneme, proč.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.4.2019, 15:27

"Sedni si." "Já sedim!"

Komedie o třech nevzdělaných venkovských fasádnících, kteří touží prožít aspoň jednu noc po boku krásných žen. Skvěle obsazená a ještě lépe napsaná komedie. Tak se dají ve dvou větách popsat Světáci, film režiséra Zdeňka Podskalského. V ústřední trojici excelují Vlastimil Brodský, Jiří Sovák a Jan Libíček, v roli prostitutek přestrojených za dámy jim zdatně sekundují Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová a Jiřina Jirásková.

Světáci, to nejsou jen skvělé hlášky, ale také se jedná o poslední kinofilm prvorepublikového idolu Oldřicha Nového. Pokud jste tenhle skvost, který ani 50 let po premiéře nezestárl, nikdy neviděli, napravte to 20. dubna na Primě. Chcete důkaz, že tenhle snímek musíte znát? V galerii jich máme hned 10:

A tady 10 hlášek z neméně nezapomenutelných Žhavých výstřelů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu