fb pixel 12x prokrastinační horoskop: na tento měsíc, nebo jak vám vyjde čas – G.cz
Vyhledávání

12x prokrastinační horoskop: na tento měsíc, nebo jak vám vyjde čas

Nebeská tělesa a jejich dráhy, pohyb a vzájemná postavení bezpochyby ovlivňují mnohé aspekty našich životů. Včetně – a možná i hlavně – toho, jak prokrastinujeme, tedy vršíme před sebou nesplněné úkoly neboli chorobně odkládáme plnění svých povinností.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 9.6.2017, 13:50

Takhle to máte a mít budete, pokud jste se narodili v období mezi...

21. 3. – 20. 4.

Nejen že tenhle měsíc zase nic nedoděláte, ale ani nikdo ve vašem okolí. Vaše paličatá nátura a vůle stáhne všechny ostatní do vaší prokrastinační sluje. Ovšem čeká vás jedna pozitivní novinka – překonáte světový rekord v délce času stráveného nicneděláním. Tak proč byste s tím zrovna teď měli přestávat?

21. 4. – 21. 5.

Tenhle měsíc se vám mnohokrát podaří dostat se až těsně k bodu, že něco konečně doděláte. Všechno jste přeci dělali správně. Přečetli jste si článek o psychologii a produktivitě práce a vytvořili jste si seznam, který jste dokonce hodili na Instagram či Facebook, aby každý věděl, kolik toho budete muset udělat (a dodělat). Tak proč jste se nakonec zakecali se svým nejlepším kamarádem/kou na víc jak hodinu? A proč je teď u vás doma? A odkud se vzala ta lahev vína? To nikdo neví. Ale zítra to určitě uděláte znova.

22. 5. – 21. 6.

Vaším největším nepřítelem bude tento měsíc (nebo kdykoli) webová stránka zvaná wikipedie. Snahy o poctivé prozkoumání všech pramenů a zdrojů jsou sice vedeny vší upřímností a snahou dotáhnout práci do konce, jenomže encyklopedické heslo o druhé světové válce vás nějakým záhadným způsobem zavede k přehledu epizod Her o trůny, a ty pak dále k čistému jmění vašich oblíbených celebrit atd., až o čtyři hodiny nashromáždíte neskutečné bohatství informací a znalostí, které jsou naprosto a totálně k ničemu. Naštěstí ale dokážete přesvědčit šéfa, že by měl posunout termín, takže se můžete v pohodě pustit do práce.

22. 6. – 22. 7.

Pokaždé, když se tenhle měsíc (nebo kdykoli jindy) budete snažit něco dodělat, objeví se nějaký kamarád nebo příbuzný, který bude okamžitě potřebovat vaši pomoc – třebaže se o ni většinou vůbec neprosí. Vaše práce je samozřejmě důležitá a na prvním místě, ale daleko důležitější a na ještě prvnějším místě je koupit dárek, naplánovat večírek nebo zavolat mámě. Na těchhle věcech přeci doopravdy záleží, ne? Snad to váš šéf pochopí.

23. 7. – 22. 8.

Jak máte tenhle měsíc (a vůbec kdykoli) něco dodělat, když upřímně řečeno všechno, co máte dělat, je naprosto pod vaši úroveň? Vždyť vy jste tvůrce velkých ideí a nápadů, tak proč máte pracovat na drobných a nepodstatných detailech? Je přeci jasné, že jediný člověk, který je hoden zadávat vám úkoly, je – tedy jste – vy sám. Ale i když se dokážete přenést přes skutečnost, že byste svůj čas a život mohl trávit daleko lépe, stejně si nakonec hodíte šlofíka.

23. 8. – 22. 9.

Vaše extrémní soustředění se na detaily vás tento měsíc (nebo kdykoli jindy, až na to bude čas) vybičuje ke skvělým výkonům. Místo abyste dlouhými skoky směřovali ke zdárnému splnění úkolu, budou vás rozptylovat stále menší a drobnější detaily, třebaže na většině z nich nebude vůbec záležet. Váš čas se bude natahovat do stále kratších přesčasů a zdržení, až se nakonec doba mezi bodem A a B bude rovnat nekonečnu (prostě to nikdy nedoděláte).

Narodili jste se v temnější části roku, tedy mezi podzimní a jarní rovnodenností? Svůj horoskop najdete na další straně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články