fb pixel Nikdy to nevzdávejte: 7 dnes slavných lidí, kteří se museli poprat s pořádnou dávkou neúspěchu – G.cz
Vyhledávání

Nikdy to nevzdávejte: 7 dnes slavných lidí, kteří se museli poprat s pořádnou dávkou neúspěchu

Thomas Alva Edison našel 10000 způsobů, jak to nefunguje. Michael Jordan to nikdy nevzdal. Vždy bojoval dál. Vincent van Gogh si nakonec vzal život. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Neúspěch. Toho se většina lidí děsí naprosto nejvíc. Je rozumné toužit po úspěchu, po tom dosáhnout uznání, obdivu. Ale ne každému se to povede. Ani nemůže. Avšak úspěch se nedostaví sám od sebe. Velké množství lidí, kteří jsou dnes slavní (a bohatí) muselo nejprve také bojovat s nepřízní osudu. Přetavit nezdar v konečný úspěch. Protože není chybou sejít z cesty, pokud se na ni dokážete vrátit.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 11.7.2023, 22:19

1. Thomas Alva Edison

Mistrem metody „pokus - omyl“ byl právě Thomas Alva Edison. Z jednoho úhlu pohledu se při vynalézání žárovky setkal s tisícero podobami neúspěchu. Ne však z toho jeho, protože Edison vždycky říkával: „To nebyl neúspěch. Nezklamal jsem. Jen jsem našel deset tisíc způsobů, jak to nebude fungovat.“ A věděli jste, že když byl dítě, tak v jeho inteligenci nikdo příliš nevěřil? Většina jeho učitelů si myslela, že nebude nikdy úspěšný. Tak těm všem nakonec vytřel zrak. Naštěstí.

2. Elvis Presley

I král rock and rollu se na začátku své hvězdné kariéry musel potýkat s neúspěchem. Jako školák zrovna nevynikal, a to ani v hudbě. Jeho první nahrávky nikdo neposlouchal. A trvalo to dlouho, než vznikla první písnička, která se prosadila v rádiích.

3. Michael Jordan

Je těžké si to jenom představit, ale zkuste to. Michael Jordan, pravděpodobně nejlepší basketbalista všech dob, byl jednou vyřazen ze středoškolského basketbalového týmu. Jordan sám říká: „Ve své kariéře jsem netrefil přes 9000 střel. Prohrál jsem více než 300 zápasů a celkem 26krát jsem mohl rozhodnout posledním hodem a já minul. Zkrátka jsem selhával znovu a znovu. A to je důvod, proč jsem uspěl.“

4. Vincent van Gogh

Vincent van Gogh namaloval velké množství obrazů, ale prodat se mu podařilo jeden jediný. Zato dnes se některé jeho obrazy prodávají za desítky milionů dolarů. Van Gogh je zářným příkladem umělce, který se proslavil až po své smrti. Což je pro něj bohužel pozdě.

5. Stephen King

Než King prorazil, pracoval jako učitel v Mainu a jen tu a tam se mu podařilo prodat nějakou tu krátkou povídku. Pak napsal svůj první román nazvaný „Carrie“. Nabídl ho celkem 30krát. A 30krát byl odmítnut. Po jednatřicáté už rukopis nabízet dál nechtěl a rozhodl se ho nadobro spálit. Ale jeho žena ho zachránila a požádala svého muže, aby to zkusil ještě jednou, naposledy. A bylo!

6. Fred Astaire

Když se Fred snažil prosadit v šoubyznyse, nevyznělo to pro něj moc pozitivně. Na castingu se o sobě dozvěděl, že neumí zpívat, hrát. A že umí jen trochu tančit. Navzdory počátečnímu odmítnutí Fred vytrval a stal se jedním z nejlepších herců, zpěváků a tanečníků své generace.

7. J. K. Rowlingová

Autorka knih o Harrym Potterovi je perfektním příkladem toho, že úspěch může přijít kdykoliv. Než se proslavila díky svým knihám o obyčejném klukovi, který ale není nakonec vůbec obyčejný, žila velmi skromně, byla rozvedenou matkou a trpěla depresemi. Aby jim unikla, psala a psala, až pohádkově zbohatla.

A zde si přečtěte 5 naprostých nesmyslů o bohatých lidech, kterým věří chudí lidé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články