fb pixel Nicolas Cage bude Joe Exotic: Podivínská hvězda ztvární Pána tygrů v minisérii podle populárního dokumentu – G.cz
Vyhledávání

Nicolas Cage bude Joe Exotic: Podivínská hvězda ztvární Pána tygrů v minisérii podle populárního dokumentu

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Nicolas Cage má v New Orleans hrobku ve tvaru obří pyramidy, nějaký čas choval chobotnici jako mazlíčka a svého syna pojmenoval Kal-El - podle Supermana. Joe Exotic je výstřední a excentrická hvězda netflixácké doku-série Pán tygrů (Tiger King). A tihle dva teď splynou v jedno v hrané minisérii na motivy právě tohoto populárního pořadu. Uslyšíme Aleluja?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.5.2020, 13:34

Joe Exotic 2.0

Jednou z věcí, které nám velmi zpříjemnily nucenou domácí karanténu, je dokumentární seriál z produkce Netflixu Pán tygrů (Tiger King). Sonda do života amerických chovatelů divokých šelem, která se rychle změní v popis naprosto šíleného a velmi reálného příběhu jako z filmu, přivedla v úžas diváky po celém světě a doslova lví podíl na tom má i "hlavní hvězda" pořadu, excentrický Joe Exotic. To je víc než dost důvodů, proč úspěšný dokument přetavit v hranou minisérii. Příležitosti se rozhodlo chopit studio CBS, které nový projekt představilo spolu s naprostou bombou - Exotica totiž neztvární nikdo menší než podobně excentrický, kontroverzní, možná až podivínský herec Nicolas Cage.

Milovníci bizáru mají infarkt! Tohle bude opravdu zajímavá podívaná. Nicolas Cage je totiž vážně zvláštní postavička, kterou buď milujete, nebo nenávidíte - nic mezi tím. Herec z klanu Coppolových je v soukromý podivín a jeho herecký rozsah je neuvěřitelný. Dokáže zahrát prakticky cokoliv, což si v počátcích své kariéry i sám určil za cíl. Problém je, že všechno, co na plátně předvádí, přebíjí fakt, že je to prostě Nick Cage. Jeho filmografie čítá oscarové úspěchy i totální propadáky a zejména v posledních letech si vybírá čím dál větší experimenty. Začalo to surreálným hororem Mandy, pokračovalo psychedelickou adaptací Lovecraftova sci-fi Barva z vesmíru... A uvidíme, kam to posune právě Pán tygrů. Podle nás by to klidně mohla být Cageova životní role.

Příběh minisérie se inspiruje nejenom seriálem Netflixu, ale také rozsáhlým profilem Exotica z pera novináře Leifa Reigstada, který vyšel pod titulkem Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild. Producentem pořadu by měl být Paul Young, který stojí například za hororem Jessabelle či černou komedií Snatchers. Ještě zajímavější je ale jméno scenáristy - tím je Dan Lagana, který má na kontě u nás (bohužel) méně známou, leč vynikající mockumentární sérií American Vandal, jejíž první série byla jednou z nejsledovanějších věcí na Netflixu v roce 2017.

Pokud jste viděli Pána tygrů, možná vás zajímá, kdo bude hrát "tu děvku" Carole Baskin, Exoticovu nemesis; v jednání je výtečná komička a herečka známá ze Saturday's Night Live, Kate McKinnon. No, my jsme velmi zvědaví, jak tohle dopadne!

Podobné články

Doporučujeme

Další články