fb pixel Nickelodeon AKA ráj sexuálních predátorů. Dokumentární série odhaluje krutou pravdu o populární stanici, která formovala podobu televize pro děti – G.cz
Vyhledávání

Nickelodeon AKA ráj sexuálních predátorů. Dokumentární série odhaluje krutou pravdu o populární stanici, která formovala podobu televize pro děti

Praha, 8. dubna 2024: Americká dětská televizní stanice Nickelodeon Dana Schneidera byla ještě na přelomu století trendsetterem ve svém oboru. Zákulisí populárních produkcí ale často nebylo tak veselé, jak se potom konkrétní pořady prezentovaly na televizních obrazovkách. Své o tom ví například bývalý dětský herec Drake Bell (37), který ale nebyl zdaleka jediným, kdo si na place musel leccos vytrpět. Krutou a zvrácenou kulturu zneužívání a sexismu odhalila loni čtyřdílná série Ticho na place: Temné stránky televize pro děti (Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV) na stanici Investigation Discovery – teď bylo oznámeno, že se jí dostane dodatečné páté epizody. Zdá se, že všechna temná tajemství Nickelodeonu ještě nespatřila světlo světa. První díl série mohli diváci u nás sledovat v premiéře v neděli 7. dubna od 21:00.

redakce G.cz 8.4.2024, 14:51

Pátá epizoda šokující dokumentární série, kterou diváci Investigation Discovery mohou právě teď sledovat, nese podnázev Breaking the Silence a autoři se v ní opět věnují toxické a nebezpečné kultuře „dětského“ šoubyznysu v USA na přelomu století. Důraz je kladen především na příběhy, v nichž hrají centrální úlohu zneužívání, sexismus a rasismus. Reálná svědectví poskytnou bývalé dětské hvězdy stanice Nickelodeon, které byly populární především kolem roku 2000 – například sedmatřicetiletý herec a hudebník Drake Bell. Ten se s některými ze svých kolegů setkal při natáčení poprvé po mnoha letech.

„S Breaking the Silence navazujeme na debatu, kterou se nám podařilo nastartovat v předchozích dílech. Nezodpověděli jsme ale všechny otázky, a tak na některé z těch zbývajících hledáme odpovědi teď – jednak s těmi, kteří s námi už spolupracovali, jednak s těmi, kdo tuhle příležitost ještě nedostali,“ komentuje novou epizodu Jason Sarlanis, prezident Warner Bros. Discovery pro lineární a streamingové vysílání stanic ID, TNT, TBS, TruTv a HLN.

V prvních čtyřech epizodách Ticho na place: Temné stránky televize pro děti (Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV) byla odhalena mnohá tajemství spojená s impériem televizního tvůrce Dana Schneidera, které v době své největší slávy značně ovlivnilo podobu americké populární kultury. Bývalí dětští herci, scénáristé a členové štábu v nich poprvé veřejně promluvili o zákulisní realitě populární produkce Nickelodeonu a emocionálních dopadech, které na nich zanechala.

Některá z odhalení byla skutečně závažná a vykreslují nelichotivý obrázek zahrnující emoční a verbální zneužívání i manipulativní chování sexuálních predátorů, které přetrvávalo desítky let. Drake Bell mluvil v pořadu veřejně vůbec poprvé o zneužívání, kterého se na něm dopouštěl jeho dialogový kouč Brian Peck, který byl v roce 2004 za své zločiny odsouzen a registrován jako sexuální násilník.

Pátá epizoda Breaking the Silence navazuje na úspěch této populární dokumentární série, jejíž první čtyři epizody sledovalo celkem na 16 milionů lidí z celého světa. Její premiéra přilákala ke stanici Investigation Discovery a streamovacím platformám Warner Bros. Discovery spoustu nových diváků a stala se vůbec nejsledovanějším nefikčním pořadem ve službě Max od jejího spuštění.

Tvůrkyní série je americká novinářka a držitelka mnoha ocenění, včetně čtyř cen Emmy, Soledad O’Brien, která chce v přidané epizodě vyhodnotit zjištění z prvních čtyř dílů a zároveň předestřít možné scénáře toho, jak by se dětský šoubyznys mohl do budoucna vyvíjet k lepšímu. V dokumentu se objeví tváře z předchozích epizod – kromě zmíněného Bella například bývalé hvězdy skečového pořadu pro děti All That, Giovonnie Samuels a Bryan Hearne, nebo matka druhého jmenovaného, Tracey Brown. Nově se k nim připojí Shane Lyons, kterého taktéž proslavil pořad All That.

Sérii Ticho na place: Temné stránky televize pro děti (Quiet on Set: The Dark Side of Kids) TV režírují Mary Robertson a Emma Schwartz. Pro stanici Investigation Discovery ji produkují společnosti Maxine Productions a Sony Pictures Television – Nonfiction ve spolupráci s Business Insider. V České republice a na Slovensku měla série premiéru v neděli 7. dubna ve 21 hodin na Investigation Discovery.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články