Neuvěřitelná drzost: Skylink podvedl tisíce Čechů, a teď chce bonzovat! – G.cz
Vyhledávání

Neuvěřitelná drzost: Skylink podvedl tisíce Čechů, a teď chce bonzovat!

"Navždy zdarma" ve skutečnosti znamená "za mastný servisní poplatek"

Ivan Brezina
Ivan Brezina 30.6.2017, 09:02

Poslyšte děsivá čísla, dokumentující, co jsme to prý za zlodějské šmejdy. V českých domácnostech je asi 200 – 300 000 přijímačů, které umožňují nelegální sledování placených televizních programů. Podle Lidových novin to vyplývá z údajů společnosti Skylink, která nabízí televizní příjem přes satelit. „Pirátské“ sledování televize podle Skylinku probíhá prostřednictvím sdílení přístupových karet pro satelitní příjem. Jejich dovozem a prodejem prý vznikly satelitním provozovatelům ztráty ve stovkách milionů korun.

Rozvoj internetu a technologií s sebou přináší nové formy pirátství a my se domníváme, že pirátský příjem velmi rychle roste,“ řekl Lidovkám Jaromír Glisník, člen představenstva firmy M7 Group, která Skylink provozuje.

Ten pán tedy jinými slovy tvrdí, že stovky tisíc Čechů kradou, čímž snižují zisky jeho firmy. Jenže zapomíná dodat, že Skylink si začal. Před pár lety nasliboval příjem TV "navždy zdarma" a postavil na tom obrovskou reklamní kampaň. Podmínkou bylo, že jste si koupili satelit a dekodér asi za 8000 Kč. Skočily na to desetitisíce lidí, kteří chtěli to "navždy zdarma".

Následně ovšem Skylink zavedl „servisní poplatek“ (a tvrdí, že samotná služba je stále "navždy zdarma"), který postupně zvyšuje až na úroveň služeb konkurence. Hraje o to, že lidem se nebude chtít přijít o tu investici do hardware. Podrobně jsem o tom na www.g.cz psal v článku Milion českých ovčanů poslušně platí podvodníkům ze Skylinku. A proč si osobně myslím, že je to podvod jako Brno? Když něco nabízíte "navždy zadarmo", a pak za to začnete vybírat peníze, co si jiného mám myslet? V lednu 2013 totiž uložil Český telekomunikační úřad (ČTU) Skylinku za tyhle klamavé obchodní praktiky souhrnnou pokutu ve výši patnáct milionů korun. Viz ZDE.

Skylink se poté odvolal, že prý nespadá do kompetence ČTU, protože jeho lucemburský vlastník nesídlí v České republice, a tedy že ho prý ČTÚ nemůže pokutovat. Takže jinými slovy sám přiznal přiznal, že u nás podniká nedovoleně. Opravdu chcete mít satelitní signál od firmy, která považuje Česko za jakýsi Banánistán a ani se tu neregistruje? Aby se ČTÚ k pokutě dostal, musel Skylinku obstavit účty (viz ZDE) a soud poté pokutu potvrdil, viz ZDE. Šéf Skylinku Glisník pak ovšem tvrdil, že správní řízení bylo zastaveno, viz ZDE.

Já ten podvodný krám odpojil a zahodil – nenechám se podvádět, už z principu. Hodně lidí jsou ale ovce, neřeší to a podvodníkům za „navždy zadarmo“ pokorně platí. Konkrétně je to v Česku asi milion zákazníků Skylinku.

A stejný Skylink si teď v Lidovkách stěžuje na „satelity načerno“?! To je prostě drzost, která by tomu Glisníkovi neměla projít jen tak bez povšimnutí. A představte si, že se ten pán dokonce neštítí vyhrožovat.Zásadně se zvyšuje šance na právní postih prodejců pirátského hardware,“ řekl Lidovkám. Varuje, že prý pošle vymahačské agentury, které si z potírání distribuce pirátských přijímačů udělají „zajímavý zdroj příjmu“. Glisník doslova říká: „Stačí zdokumentovat prodejní aktivity konkrétního distributora či prodejce a za předem sjednanou provizi soudně vymoci příslušnému satelitnímu operátorovi tučné odškodné.

Lidičky, je to tak. Ten pán nás nejdřív podvedl sliby, že budeme mít satelitní televizi "navždy zdarma", a teď chce posílat vymahače. Zatím tedy jen na ty, kdo nám prodali hardware, ale nedivil bych se, kdyby časem došlo i na nás, co se proviňujeme zločinem, že se doma nedíváme na televizi od Skylinku. Já se na něj nedívám z principu – nepodporuju šmejdy, u kterých "navždy zadarmo" ve skutečnosti znamená "za mastný servisní poplatek".

Máte doma satelit Skylink? Vyrobte si z toho krámu třeba zahradní gril nebo ho dejte do šrotu a přejděte k serióznější konkurenci. Nebuďte ovce!

A TADY si přečtěte, proč je bydlení v satelitu absolutní opruz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu