fb pixel Neuvěříte! Bizarní příběh o zaprděném panu Vorlíčkovi – G.cz
Vyhledávání

Neuvěříte! Bizarní příběh o zaprděném panu Vorlíčkovi

​Na ulici leží 900 Kč. Majiteli českého penzionu se ale nechce vstát z postele a zvednout je.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 13.8.2016, 10:03

Poslyšte, co se stalo na cestách šéfredaktorovi www.g.cz Pavlu Vondráčkovi:

“Na cestě na dovolenou chci přespat v Jablonném nad Orlicí. Na Booking.com tam najdu Penzion U Vorlíčků. Vypadá skvěle! Podle popisu “je umístěn v centru památkové zóny na náměstí 5. května a jeho historie sahá až do dob vlády Pernštejnů před 500 lety". Nejsympatičtěji ale zní vyznání majitelů: “Naše rodina zde žije a podniká od roku 1887.”

Mám rád historii, tradici, kontinuitu a všechny tyhle konzervativní hodnoty a v duchu si proto říkám, že právě tenhle sympatický odkaz rodiny Vorlíčků na své předky bude největší zárukou opravdu kvalitních ubytovacích služeb. Ve 21.30 si proto U Vorlíčků objednám pokoj za 900 Kč. Booking.com se mne ještě zeptá, kdy chci do penzionu dorazit. Protože mám před sebou ještě kus cesty, napíšu, že mezi jedenáctou a půlnocí. Rezervace je přijata a potvrzena.

Jenže když někdy po jedenácté dojedu do Jablonného a vytočím číslo pana Vorlíčka, rozespalý hlas mi povídá: “Jéžiš, vy jste mne probudil… Víte, kolik je hodin? Cože chcete? Ubytování? To bych se musel voblíkat a běžet vám vodemykat penzion…”

“A jak daleko bydlíte?”zajímá mne.

“Asi tři sta metrů…,” vysvětluje neochotně majitel penzionu. “Víte co, zkuste to raději v hotelu Filipinum.”

“Takže vy se kvůli předem objednanému hostovi neobléknete a neujedete tři sta metrů?!” ptám se nevěřícně.

“Ne, já už spím.”

Tady Pavlova bizarní historka končí. Bez pointy, protože ani žádnou nepotřebuje. Je to příběh střetu moderní technologie a absolutní lenosti, neschopnosti a šlendriánství. Globální rezervační řetězec Booking.com funguje ve více než čtyřiceti jazycích a nabízí přes milion ubytovacích možností po celém světě. Jenže narazil na malého českého Vorlíčka, kterému se nechce ze zaprděné postele, aby si vydělal 900 Kč. Tohle není možné nikde jinde než v Česku. Nestalo by se to v Krakově, v Dillí, ve Stockholmu, v New Yorku ani v Káhiře. Je to možné jen v Jablonném nad Orlicí.

Ten příběh sice není z války, ale je pravdivý. Vyprávěl mi ho totiž Pavel Vondráček.

Anketa

Přespali byste někdy v Penzionu U Vorlíčků?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články