NEREZ & LUCIA vyráží na první společné turné k novému albu ZLOM – G.cz
Vyhledávání

NEREZ & LUCIA vyráží na první společné turné k novému albu ZLOM

Legendární skupina NEREZ, v čele se zakládajícími členy Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, přizvala ke spolupráci zpěvačku Luciu Šoralovou. Vzniklo tak výjimečné album, které vyjde 8.2.2019 u Warner Music. Skupina jej vyrazí představit fanouškům během turné, které čítá 11 zastávek napříč Českou Republikou.

Redaktor
Redaktor 8.2.2019, 15:54

Směs reggae a čardáše

Album překvapuje žánrovou pestrostí. Nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Stojí tak vedle sebe čardáš, folková balada, reggae, šanson i akustická pop music, zní čeština, slovenština, hebrejština, srbochorvatština či romština. Kolekce dvanácti písní autorsky sestavili Zdeněk Vřešťál a Lucia Šoralová a jejich hosté - například Silvia Kaščáková nebo Ondřej Soukup. ZLOM vyjde na CD i LP a bude k dostání i na koncertech skupiny.

"Album Zlom je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Lucia Šoralová je inspirativní zpěvačka i autorka. Máme pocit, že je to úplně stejné jako před mnoha lety, když své písně nosila Zuzana Navarová," říká k projektu Zdeněk Vřešťál.

Před vydáním alba skupina zveřejnila klip k písni Klec. Natáčel se na venkovském hřbitově a také v budově starého dřevěného nádraží v Řevnicích v režii Dominika Miškovského. Odehrává se ve dvou časových rovinách, před 2. světovou válkou a v současnosti. Kromě hudebníků a zpěváků ze skupiny NEREZ&LUCIA hrají, jak v textu písně i ve scénáři, hlavní roli katolická dívka Marie a židovský chlapec Izaac. "Jejich velkou lásku přerve válka a čas, symbolizovaný parní lokomotivou, se neodvratně valí do současnosti. Tempo se stále zrychluje až do finálního tance obou nešťastně zamilovaných milenců. Klip je podobenstvím o rozděleném světě. A jenom láska nás spojí...," komentuje klip i text písně Zdeněk Vřešťál.

Turné k nově vydanému albu Zlom startuje 15. března v Plzni a skupina jej zakončí 11. dubna v Brně.

Termíny turné

15. 3. 2019 - PLZEŇ - MĚŠŤANSKÁ BESEDA

20. 3. 2019 - MLADÁ BOLESLAV - DŮM KULTURY

22. 3.2019 - KARLOVY VARY - AMBASADOR

24. 3. 2019 - ČESKÉ BUDĚJOVICE - JIHOČESKÉ DIVADLO

28. 3. 2019 - ÚSTÍ NAD LABEM - NÁRODNÍ DŮM

29. 3. 2019 - LIBEREC - WAREHOUSE

3. 4. 2019 - TŘEBÍČ - NÁRODNÍ DŮM

5. 4 . 2019 - OLOMOUC – S KLUB

6. 4. 2019 - OSTRAVA - HELIGONKA

8. 4. 2019 - PRAHA - DIVADLO KALICH

11. 4. 2019 - BRNO - SEMILASSO

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportal.

Další informace najdete na domovských webových stránkách nebo facebooku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články