fb pixel Nepůjčujte si. Raději platbu za nákup odložte – G.cz
Vyhledávání

Nepůjčujte si. Raději platbu za nákup odložte

Zdroj: www.mallpay.cz

Sjednat si půjčku nikdy nebylo jednodušší než dnes. Nabídkami od bankovních i nebankovních institucí se to kolem nás jen hemží. Peníze navíc můžete mít na účtu za pár minut. Kdy se vám ale úvěr skutečně vyplatí a kdy je lepší využít alternativu?

Komerční článek
Komerční článek 6.4.2020, 17:16

Ať už potřebujete překlenout finančně náročné období, nebo rychle nahradit porouchaný domácí spotřebič, půjčka už dnes není jediným řešením. Způsobů, jak získat peníze navíc, je celá řada. Stále častější a oblíbenější jsou peer-to-peer půjčky, nákupy na splátky i odložené platby, se kterými se na českých e-shopech můžete setkat čím dál tím častěji.

I krátkodobou půjčku vždy zvažte
Sjednání půjčky se vám jednoznačně vyplatí na pořízení věcí, které budete déle využívat než splácet. Důležité je vždy myslet dopředu a vše zvážit. Půjčka je totiž dobrý sluha, ale zlý pán. Po krátkodobém úvěru lidé často sáhnou ve chvíli, kdy potřebují peníze okamžitě. Snadno ho totiž sjednáte za pár minut online a můžete ho použít prakticky na cokoli. Takové půjčky však mají nejeden háček. Mezi hlavní nevýhody patří vysoké RPSN, nemalé úroky a přísné penále. Než si takový úvěr sjednáte, zamyslete se nad tím, zda pro vás není lepší využít nějaké alternativy. Pokud je to možné, půjčte si raději od rodiny. Máte-li hluboko do kapsy krátce před výplatou, zkuste při nákupu využít odloženou platbu.

Nakupte teď, zaplaťte později
Odložená platba je u nás čerstvou novinkou, v zahraničí už je ale tato služba známou a oblíbenou možností, jak platit na e-shopech. Odložená platba se hodí jak na běžné nákupy, tak i na pořízení dražších položek, jako jsou domácí spotřebiče nebo elektronika. V Čechách už tuto službu nabízí malé i velké e-shopy s širokým sortimentem.

Jak odložená platba funguje?
Stačí nakoupit v obchodě, který tuto metodu platby podporuje. Při volbě dopravy a platby pak vyberete možnost „Odložená platba MALL Pay“. Objednávka vám bude doručena jako obvykle s tím rozdílem, že za ní nic nezaplatíte. Nákup můžete uhradit do 14 dnů. MALL Pay navíc tuto službu nabízí zcela zdarma a o blížící se době splatnosti vás včas informuje prostřednictvím e-mailu a SMS zprávy. První objednávka může být až do výše 2 000 Kč, s přibývajícími zaplacenými nákupy přes MALL Pay se vám pak limit automaticky navyšuje.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články