fb pixel Nepropadejte panice a zajděte na fantastický muzikál! – G.cz
Vyhledávání

Nepropadejte panice a zajděte na fantastický muzikál!

Zdroj: © Hudební a divadelní spolek LASO

Nepropadejte panice! - první představení Hudebního a divadelního spolku LASO s živou hudbou. Hra na motivy pětidílné trilogie Douglase Adamse představuje nýmanda, který se nehodlá smířit s plánovanou demolicí svého domku.

Daniela Orgoníková
Daniela Orgoníková 20.4.2016, 07:43

Za dobu, kdy je naším prezidentem ten, kdo jím teď je, si jistě leckdo vzpomněl na přímo věštecká slova Douglase Adamse z knihy Stopařův průvodce galaxií, kterými již před více než 35 lety popsal prezidenta galaxie Zafoda Bíblbroxe takto:

„Zvlášť prezident je pouhou figurkou - není držitelem pražádné moci. Kvality, jimiž se má vyznačovat, rozhodně to nejsou vůdcovské schopnosti, jde tu spíš o schopnost pobuřovat. Proto je za prezidenta vybírán vždycky sporný typ - provokativní a zároveň fascinující. Jeho úkolem není moc vykonávat, nýbrž odvracet od ní pozornost."

A protože opakování je matka moudrosti a pak také protože otázky typu: „Proč se lidé rodí? Proč umírají? A proč touží trávit většinu času mezi tím s iPhonem v ruce?“ už některé myslící tvory značně obtěžují, rozhodla se jistá rasa hyperinteligentních pandimenzionálních bytostí sehrát divadelní představení, ve kterém se těm základním otázkám života, vesmíru a vůbec podívá pořádně na zoubek.

Hra na motivy slavné pětidílné stopařské trilogie představuje bezvýznamného pozemšťana, který se nehodlá smířit s plánovanou demolicí svého domu. Dokud vše neuvidí z náležitých perspektiv. Pak už nevychází z údivu. Naštěstí má průvodce. A Průvodce. A taky ručník. A vy máte tento kabaret, který vám konečně odhalí, jak to s tím světem vlastně je.

Muzikál Nepropadejte panice! má premiéru na prknech Divadla Na Prádle (Besední 3, Praha 1 – Malá Strana) ve čtvrtek 21. 4. od 19:30. Další termíny a předprodej vstupenek ZDE.

Poslední plánované představení vychází nikoliv náhodou na Ručníkový den Douglase Adamse, tedy 25. 5., a bude velmi speciální i tím, že se odehraje v nevšedním prostoru Cargo Gallery na lodi Niké, zakotvené na pražské Náplavce.

Toto představení doporučuje Středogalaktická rada pro oblbování publika uměním!

Podobné články

Doporučujeme

Další články