fb pixel Nenávidím koně, což zásadně změnilo můj život, říká Givinar Kříž v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Nenávidím koně, což zásadně změnilo můj život, říká Givinar Kříž v (NE)BLÁZNI

Jeho děda se pyšnil tím, že dokáže vypít na ex půllitr červeného gruzínského vína z beraního rohu, ale filmař, hudebník a kuchař Givinar Kříž si během hodinového rozhovoru vystačil se dvěma plzeňskými pivy. Tento díl (NE)BLÁZNI mimochodem nevznikl v tradičním Restaurantu Anděl na pražském Smíchově, ale v sesterském podniku Kamera o kus dál na Barrandově, kde si moderátor Tomáš Poláček se svým hostem mohl zahrát bowling. Toho taky v poslední části rozhovoru využil.

Michaela Šimečková 21.12.2021, 12:21

Sledujte další díl (NE)BLÁZNI, tentokrát s účastníkem letošního MasterChefa Givinarem Křížem.

Třiatřicetiletý Givinar Kříž, který nedávno uspěl v soutěži MasterChef, je nejspíš jediným nositelem křestního jména Givinar na světě. Jeho gruzínská maminka jej chtěla pojmenovat po svém otci tradičním kavkazským jménem Givi, ale přísná pražská úřednice odpovědná za jména to nepovolila, a proto bylo třeba vymyslet slovansky znějící novotvar.

Givinar v (NE)BLÁZNI podrobně vypráví o osudu této části své rodiny, která kvůli občanské válce musela v devadesátých letech opustit Abcházii a usadila se v Tbilisi, které je dodnes Giviho zamilovaným městem. „Samozřejmě umím gruzínsky a miluju gruzínskou kuchyni,“ říká. „Zatím je sice mojí prioritou filmařina a muzika, ale vážně uvažuju o tom, že bych několikrát do měsíce vařil pro zájemce takovou fúzi moderní a gruzínské kuchyně.“

Vypráví o dětství, které prožil po boku svého bratrance Jordana Haje, se kterým na střední škole založili první společnou kapelu Peter Pan Complex. Mluví i o tom, jak vystudoval mezinárodní vztahy, ačkoliv se diplomacii nikdy nechtěl věnovat.

Jeho osud změnila chvíle, kdy na Facebook nahrál úmyslně trapnou píseň „Nenávidím koně, ale koni mě maj rádi“, načež se mu ozval nadšený Kapitán Demo, že by ji chtěl nahrát. Dali se dohromady, brzy přijali i bratrance Jordana, v této trojici už dali dohromady tři desky. Ta nejnovější, jménem Mistr světa všeho, vyjde letos na Silvestra.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články