Zavedení přísných opatření si vyžádala změna německých zákonů, které nově budou postihovat provozovatele sociálních sítí, když z jejich stránek nebude závadný obsah odstraněn. V současné době probíhá nábor pracovníků, kteří budou příspěvky mazat. Patronát nad touto aktivitou drží neziskové organizace označující se jako protinacistické. V čele jedné z nich přitom stojí nechvalně proslulá agentka východoněmecké komunistické tajné policie Stasi Anetta Kahane.
Sociální sítě trpí nešvarem v podobě stále se množících nenávistných příspěvků, které útočí na příslušníky rasových, náboženských, sexuálních a etnických menšin. V Německu se proti nim rozhodli zákonodárci rázně zakročit. Země přijala novou legislativu, která umožní pokutovat přímo provozovatele Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítí, jestliže z jejich stránek nebudou závadné komentáře včas vymazány. V reakci na to probíhá v současné době v Německu nábor několika tisíc pracovníků, kteří budou mít na starosti internetové diskuse pročítat a nenávistné příspěvky mazat.
Samotný Facebook s vidinou hrozících pokut v řádech milionů euro raději začal spolupracovat s německou vládou a hlavně pak s neziskovými organizacemi, které byly pověřeny vypravováním metodiky pro boj s nenávistným obsahem na internetu. Celkem má být zaměstnáno přes 7 tisíc kontrolorů. Podle zástupců Facebooku bude nekompromisně odstraňováno vše, co nějakým způsobem útočí na rasu, etnicitu, původ, náboženství, sexuální orientaci, pohlaví, gender, genderovou identitu, hendikep nebo nemoc. Pracuje se i na vývoji technologie, která by na základě závadných slov znemožnila už samotnou publikaci příspěvků s nenávistným obsahem.
Mazat příspěvky, které kromě hranice dobrého vkusu stále častěji překračují i hranice trestního práva je pochopitelně přínosné. Co je ale alarmující je skutečnost, která poukazuje na to, že v dané věci nejspíše nebude postupováno objektivně. Jedna z neziskových organizací zašťiťujících celý projekt jménem Network against Nazis se profiluje jako antifašistická, ve skutečnosti však patří pod další neziskovou organizaci Amadeu Antonio Foundation, v jejímž čele stojí zakladatelka Anetta Kahane.
Kahane je přitom nechvalně proslulou agentkou východoněmecké tajné policie Stasi, tedy obdoby sovětské KGB a československé StB a zároveň prominentní dcerou vlivného komunistického funkcionáře Maxe Kahane. Očekávat od bolševické kádrovačky, která za minulého režimu pomáhala ničit životy lidem pro jejich nepohodlné názory, objektivitu, je zhůvěřilou představou. Pod taktovkou takovéto osoby hrozí, že se celé promazávání příspěvků zvrtne v ideologický boj současné progresivistické levice, která jakýkoliv odlišný názor než ten vlastní šmahem označí za nacistický a xenofobní a ze všech problémů světa obviní bílé heterosexuály. Z Facebooku tak bude mizet nejen skutečně závadný obsah, ale vše co se levicovým lepším lidem nebude pozdávat do jejich multikulturně politicky korektního vidění světa. Kahane si v této atmosféře jistě bude připadat jako za starých dobrých časů.
Zde si přečtěte, jak se politická korektnost podepisuje na prestižních univerzitách.