fb pixel Němci po drastickém incidentu zpřísní dohled nad imigranty – G.cz
Vyhledávání

Němci po drastickém incidentu zpřísní dohled nad imigranty

Zdroj: Meyer

Němci řeší bezprecedentní organizované napadení žen během silvestrovské noci s chladnou hlavou. Vše nasvědčuje tomu, že vyšetřování bude důsledné, tresty přísné a debata o protiopatřeních věcná.

David Horák
David Horák 5.1.2016, 17:45

Němečtí politici ani policie si s organizovanými násilníky z řad přistěhovalců neberou servítky, ale ani nepropadají snaze na super závažném incidentu sbírat politické body. Přesně podle postřehů obětí zařadili pachatele mezi přistěhovalce ze zemí s převahou muslimů, což je důležité k formování imigrační politiky. Voláním po přísných trestech zároveň rozptylovali podezření, že by právě na imigranty brali zvláštní ohledy.

„To, že trestné činy měl páchat tak velký počet lidí zjevně z řad migrantů, představuje nový rozměr,“ prohlásil spolkový ministr vnitra Thomas de Maizière v jasném odkazu na současné imigrační vlny. „Nesmí to však vést k tomu, aby u nás uprchlíci jakéhokoliv původu, kteří u nás hledají ochranu, čelili všeobecnému podezření,“ varoval zároveň.

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger byl v souladu se svědectvími obětí adresný: „Nebudeme trpět, aby se organizovaly skupiny severoafrických mužů s cílem ponižovat bezbranné ženy opovážlivými sexuálními útoky,“ vzkázal imigrantům a vyslovil se pro odstrašování násilníků zesílenou přítomností policie na masových akcích.

Na ty, kdo si vyložili vstřícnost k přistěhovalcům a přehnaně korektní mluvu některých politiků jako výsadu beztrestně páchat zločiny, zaměřil své vyjádření Spolkový předseda policejních odborů Rainer Wendt, který apeloval na důsledné vyšetření události bez ohledu na to, jaké pasy pachatelé mají.

Pro Čechy může být inspirující i to, co po incidentu od předních politiků nezaznělo. Nikdo z nich se nesnaží na obtěžování žen politicky zbohatnout tím, že by populisticky jitřil emoce.

A TADY si přečtěte, proč nás nepohoršuje zastřelená zvěř za výkladní skříní Lesů ČR.

Podobné články

Doporučujeme

Další články