Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí: Hlášky z filmu Kokosy na sněhu vám rozjasní den – G.cz
Vyhledávání

Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí: Hlášky z filmu Kokosy na sněhu vám rozjasní den

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Není tolik sportovních komedií, které se vám zaryjí pod kůži na dlouhou dobu svými hláškami. V roce 1993 však režisér Jon Turteltaub vytvořil kultovní hit Kokosy na sněhu, který s rozpočtem pouhých 14 milionů dolarů dokázal vydělat 155 milionů. A to navíc hudbu k filmu vytvořil jedinečný Hans Zimmer.

Martin Miko
Martin Miko 26.1.2020, 15:06

Jamajský bob zvítězí

V Česku oblíbená komedie Kokosy na sněhu, která pojednává o jamajském týmu čtyřbobu, který se kvalifikoval na olympiádu, letos oslaví 27 let. Věděli jste, že jednu z hlavních rolí měl původně ztvárnit Eddie Murphy nebo rapper Tupac Shakur? Lidé si sice myslí, že se jedná o snímek, který byl natočen podle skutečných událostí, ale není tak úplně pravda. Ve skutečnosti je na něm pravdiá jen malá část. Jamaský čtyřbobový tým totiž ve skutečnosti neměl peníze s financováním, měl více trenérů a navíc trénoval v Rakousku i v Kanadě. Scénáristé však z týmu trenérů vytvořili Johna Candyho, který ve filmu zastal jejich práci naprosto perfektně.

Ke Kokosům na sněhu neodmyslitelně patří filmové hlášky, kterých je zde více než požehnaně. Pojďte společně zavzpomínat a třeba vás to donutí si film třeba i pustit v 17:20 na TV Nova.

Podobné články

Doporučujeme

Další články