fb pixel Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí: Hlášky z filmu Kokosy na sněhu vám rozjasní den – G.cz
Vyhledávání

Někteří lidi nevěří, že jamajský bob zvítězí: Hlášky z filmu Kokosy na sněhu vám rozjasní den

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Není tolik sportovních komedií, které se vám zaryjí pod kůži na dlouhou dobu svými hláškami. V roce 1993 však režisér Jon Turteltaub vytvořil kultovní hit Kokosy na sněhu, který s rozpočtem pouhých 14 milionů dolarů dokázal vydělat 155 milionů. A to navíc hudbu k filmu vytvořil jedinečný Hans Zimmer.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 14.12.2022, 15:16

Jamajský bob zvítězí

V Česku oblíbená komedie Kokosy na sněhu, která pojednává o jamajském týmu čtyřbobu, jenž se kvalifikoval na olympiádu, letos oslaví 30 let. Věděli jste, že jednu z hlavních rolí měl původně ztvárnit Eddie Murphy nebo rapper Tupac Shakur? Lidé si sice myslí, že se jedná o snímek, který byl natočen podle skutečných událostí, ale není to tak úplně pravda. Ve skutečnosti je na něm pravdivá jen malá část. Reálný jamajský čtyřbobový tým totiž neměl potíže s financováním, měl více trenérů, a navíc trénoval v Rakousku i v Kanadě. Scenáristé však z týmu trenérů vytvořili Johna Candyho, jenž ve filmu zastal jejich práci naprosto perfektně.

Ke Kokosům na sněhu neodmyslitelně patří filmové hlášky, kterých je zde více než požehnaně. Pojďte společně zavzpomínat a pustit si snímek někdy v televizi s kamarády. Určitě to stojí za to!

Podobné články

Doporučujeme

Další články