fb pixel Nekouřit v pracovní době se vyplatí. Japonská firma motivuje nekuřáky 6 dny dovolené navíc – G.cz
Vyhledávání

Nekouřit v pracovní době se vyplatí. Japonská firma motivuje nekuřáky 6 dny dovolené navíc

Zdroj: profimedia.cz

Nekuřákům v jedné japonské marketingové firmě se moc nezamlouvalo, že jejich kuřáčtí kolegové pracují v podstatě méně, jelikož si dávají časté pauzy na cigaretu. Proto si stěžovali u vedení společnosti. Výsledkem stížnosti nebylo potrestání kuřáků, ale zvýhodnění nekuřáků. Všichni zaměstnaní nekuřáci obdrželi od svých nadřízených 6 dnů dovolené jako bonus. Při jednoduchém výpočtu se to zaměstnavali přesto vyplatí a pro kuřáky je to navíc důvod přestat kouřit.

Martin Miko
Martin Miko 3.11.2017, 06:19

Jak zatočit s kuřáky? Zvýhodňujte nekuřáky

Nelíbí se vám, že v kanceláři poctivě pracujete, zatímco vaši kolegové chodí při nejlepším každou hodinu na kuřáckou pauzu? Stěžujte si svému nadříženému a dejte mu přečíst tento článek! Nekuřáci v japonské marketingové firmě Piala si na neustálé kouřové pauzy svých kolegů postěžovali u svého vedení, což se jim posléze vyplatilo. Hlavní příčinou v tomto případě však byl fakt, že sídlo japonské firmy se nachází ve 29. patře mrakodrapu, takže kuřákovi trvá nejméně 10 minut, než se dostane do kuřácké místnosti. Na tento nevyužitý čás strávený kouřením a cestou do a z kuřány si postěžoval jeden ze zaměstnanců japonské společnosti. Kuřáci se hájili tím, že během těchto pauz většinou pracují – vyřizují si pracovní telefonáty a odpovídají na e-maily za pomocí mobilního telefonu.

Šéf však nechtěl kuřáky trestat, a proto ho napadlo, že využije pozitivní motivaci. Všem nekuřákům byla dovolená prodloužena o 6 dní. Nové nařízení obratem namotivovalo hned několik zaměstnanců firmy, kteří se odhodlali k tomu, že s kouřením přestanou. Když vydrží v práci nekouřit celý rok, tak se 6 dnů dovolené navíc také dočkají.

Čísla mluví naprosto jasně

Když si spočítáte, že průměrný kuřák v Čechách jde jednou za hodinu na pětiminutovou přestávku na cigaretu, tak je to za pracovní den celkem 40 minut, za týden je to pak 200 minut a za měsíc dokonce přes 800 minut, což je v přepočtu přes 13 hodin času stráveného kouřením v pracovní době. I kdybychom tyto časy zkrátili o polovinu nebo brali v potaz, že během kuřácké pauzy zaměstnanci občas vyřídí pracovní hovor, tak se stále jedná o mnohem delší časový úsek než je 6 pracovních dnů za rok.

Líbilo by se vám aplikovat toto i v České republice? Přestali byste kvůli tomu i kouřit?

A zde se můžete seznámit s Rozneromatem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články