fb pixel Nejznámější mosty světa: Golden Gate Bridge a další architektonické unikáty, které musíte vidět – G.cz
Vyhledávání

Nejznámější mosty světa: Golden Gate Bridge a další architektonické unikáty, které musíte vidět

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Kdyby mohly mosty slavit narozeniny, tak jeden z těch celosvětově nejznámějších, konkrétně Golden Gate Bridge u Sanfranciského zálivu v USA by si je právě dnes užíval. V této souvislosti jsme si pro vás připravili seznam celkem 10 mostů světa, o kterých se říká, že jsou absolutně TOP, a že by je měl člověk vidět. Nebo o nich alespoň něco vědět.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 5.1.2020, 08:30

O stavbě Golden Gate Bridge, který spojuje San Francisco s Marin County bylo rozhodnuto již v roce 1930, ale samotná výstavba mostu byla zahájena až 5. ledna 1933. Do provozu byl slavnostně uveden 27. května 1937 pro pěší a o den později pro automobily. Je dlouhý 2732 m a do roku 1964 byl nejdelším visutým mostem na světě.

Tento mostní krasavec je známý bohužel i tím, že je velmi často vyhledávaným místem pro sebevrahy. Na mostě jsou sice k dispozici telefony pro řešení krizových situací a spojit se tak například s psychologem je relativně rychlá záležitost. Na druhou stranu na mostě nejsou instalovány žádné zábrany, které by zamezily skokům, a které jsou takřka vždy smrtelné. Statistiky uvádí, že zde svůj život ukončilo již na 1.600 nešťastníků.

Podívejte se nyní nejen na dnešního oslavence, ale také na dalších 9 skutečných architektonických skvostů ze všech koutů světa. Každý z těchto mostů v sobě ukrývá i jedinečný příběh.

Podobné články

Doporučujeme

Další články