fb pixel Největší jaderná havárie očima severu: Ruská verze Černobylu má první upoutávku a vypadá to, no, rusky – G.cz
Vyhledávání

Největší jaderná havárie očima severu: Ruská verze Černobylu má první upoutávku a vypadá to, no, rusky

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Po obřím úspěchu minisérie HBO o černobylské havárii se Rusové rozhodli, že se nesmí nechat americkou televizí zahanbit. Urychlili tedy práce na vlastním, dlouho připravovaném seriálu, který zpracovává totéž téma, jen z trochu jiného pohledu. Nyní je na světě první upoutávka.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.7.2019, 14:20

Může za to CIA

Když před několika týdny HBO vysílala pětidílné historické drama Černobyl, bylo téměř okamžitě jasné, že to bude hit. A taky jó! Nebývalý úspěch seriálu probral z kryospánku i Rusy, kteří přispěchali s vlastním pohledem na neblahé historické události. V návaznosti na počin americké televize oznámil ruský prokremelský kanál NTV, že co nevidět vypustí svůj Černobyl. Ve skutečnosti je pořad ve výrobě několik let, ale rozruch kolem "nejlepšího seriálu roku 2019" dodal ruským filmařům potřebnou motivaci, aby se trochu hnuli. A nyní už je na světě první upoutávka. Podívejte se sami zde:

Asi nikoho nepřekvapí, že hned v první scéně traileru vidíme Slovana v teplákovce dřepět na bobku. Ano, ruský seriál Černobyl bude opravdu velmi, no, ruský. Celou událost pojímá optikou jisté konspirační teorie, která tvrdí, že za výbuchem černobylské elektrárny stál nastrčený agent CIA. Právě o jeho souboji s hrdinou od KGB by show měla vyprávět.

Vlastenecký kousek se tedy zřejmě - na rozdíl od amerického brášky - mezi kvalitní kusy obohacující světovou kinematografii nezařadí. Ale to snad nikdo ani nečekal. Hlavně, že Vláďa bude spoko.

A tady si připomeňte, co se v reálu stalo s oficiálními viníky havárie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články