fb pixel Recenze, zkušenosti: Vyplatí se nejrychlejší půjčky na ruku? – G.cz
Vyhledávání

Recenze, zkušenosti: Vyplatí se nejrychlejší půjčky na ruku?

Půjčky na ruku vyhledávají převážně lidé, kteří nemají vlastní bankovní účet. Jedná se o dobrou příležitost, jak získat peníze ihned a poměrně snadno. Tento typ úvěrů se však pojí s mnohými riziky. Vyplatí se nejrychlejší půjčky na ruku?

Komerční sdělení 4.11.2021, 13:17

Většina úvěrových společností neposkytuje půjčky v hotovosti a peníze posílá výhradně přes účet. Někteří dlužníci však bankovní účet mít nemohou, a tak se musejí obrátit na nebankovní společnosti, které půjčky v hotovosti poskytují.

Půjčky na ruku jsou určeny také pro dlužníky, kteří mají nulovou šanci získat půjčku u bankovní společnosti. Vstřícné nejsou ani některé z nebankovních subjektů, a tak zadluženým osobám mnohdy nezbývá, než využít méně důvěryhodných subjektů. Recenze na půjčky jsou dostupné na srovnávači spotřebitelských úvěrů.

Půjčky na ruku – jak fungují?

Půjčky ihned na ruku nejsou na rozdíl od běžných půjček a úvěrových produktů vyplaceny na účet. Jsou dlužníkovi předány hotově buď na pobočce, nebo při návštěvě obchodního zástupce přímo na jeho adrese.

Se společností, která tuto možnost nabízí, se lze samozřejmě domluvit na jakémkoliv místě pro předání hotovosti. Jednou z variant jsou také výplatní terminály, mezi které patří například trafiky. Výhodou je, že lze u některých subjektů zažádat také o půjčky o víkendu.

Splácení půjček poté probíhá buď přes bankovní účet, nebo na pravidelných návštěvách obchodního zástupce. Mnohé z těchto půjček jsou však poskytovány pouze na měsíc, a tak dojde ke splacení celé částky i s úroky a poplatky naráz.

Výhody a nevýhody půjček na ruku

Vyplatí se půjčky na ruku? Každá z půjček má své výhody a nevýhody, u půjček na ruku však bohužel spíše převládají rizika. Takové půjčky bývají poměrně drahé. Zpravidla je neposkytují férové nebankovní společnosti, ale poskytovatelé na hraně zákona.

Jaké jsou výhody půjček na ruku?

 • možnost půjčky bez bankovního účtu
 • rychlost sjednání i schválení žádosti
 • není nutné dokládat příjmy
 • možnost půjčky v exekuci
 • vysoká schvalovatelnost – půjčka pro každého

Ačkoliv se výhody zdají být velmi příjemné, je nutné upozornit na to, že rozhodně nejde o půjčky bez úroků a poplatků. Poplatky jsou naopak u hotovostních půjček velmi vysoké. Mezi nevýhody se řadí:

 • extrémně vysoké RPSN a úrok – drahá půjčka
 • vysoké poplatky
 • omezená výše a doba splatnosti půjčky
 • horší dostupnost půjček
 • lze narazit na podvodníky a lichváře
 • mohou prohloubit dluhovou past

Jelikož hotovostní půjčky na ruku vyhledávají především dlužníci, osoby se záznamy v registru nebo lidé v exekuci, je třeba upozornit na to, že půjčka ve většině případů složitou finanční situaci nevyřeší. Naopak drahé půjčky na ruku mohou dluhovou past ještě prohloubit.

Půjčky na ruku v hotovosti jsou vnímány jako služba navíc oproti klasickým půjčkám. Z toho důvodu mohou přicházet s vyššími úroky.

Kdo poskytuje půjčky na ruku?

Půjčky na ruku jsou hůře dostupné. Mnozí nebankovní poskytovatelé sice nabízejí rychlé půjčky, většinou však nejde o bezhotovostní převod peněz. Přesto však existuje několik společností, které jsou ochotné půjčky v hotovosti poskytnout.

Které mezi ně patří?

 • ExpressCash
 • Fajn půjčka
 • Provident půjčka
 • Zaplo půjčka
 • Bankerat půjčka

Mezi nejdůvěryhodnější společnosti, které se nezdráhají půjčky na ruku poskytovat, patří hlavně Provident a Zaplo. Jedná se o společnosti s platnou licencí České národní banky, které navíc vyzkoušelo již velké množství uživatelů.

Všichni se přitom shodují na jedné věci – půjčky na ruku jsou výhodnou službou, dokud nedojde k prodlení ve splácení. Poté přijdou na řadu další poplatky a sankce a situace se začne velmi rychle zhoršovat.

Je tedy potřeba si před každou půjčkou dobře rozmyslet, zda člověku její splácení nebude přinášet jen další problémy. U drahých půjček na ruku toto platí dvojnásob, jelikož na konci doby splatnosti je částka o tisíce vyšší než na počátku. Na to je potřeba vždy myslet a být při sjednávání půjčky ostražitý.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články