fb pixel Nejlepší města duchů: Najdete mezi nimi radioaktivní sídliště, betonem zalitý ostrovní koncentrák i hořící podzemí – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší města duchů: Najdete mezi nimi radioaktivní sídliště, betonem zalitý ostrovní koncentrák i hořící podzemí

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Město duchů, ghost town, opuštěné vybydlené baráky, střepy, vegetace, která si pomalu bere zpátky krajinu... Pokud vám tyhle výjevy připadají přitažlivé, budete milovat naši novou galerii. Dali jsme pro vás dohromady nejlepší a nejslavnější města duchů, která můžete najít na této planetě.

Jan Studnička
Jan Studnička 25.2.2020, 14:32

Atrakce s duší. Nebo spíš s duchy

Koncem 16. století založil Angličan John White kolonii na ostrově Roanoke nedaleko východního pobřeží Severní Ameriky. Nějakých sto lidí se na ostrově usídlilo, včetně Whitovy dcery, a White slíbil, že se do roka vrátí s více lidmi. Ale zatímco byl v Evropě, vypukla anglicko-španělská válka, která mu zamezila v návratu. Zpátky přes Atlantik se dostal až o několik let později a kolonii našel... prázdnou. Žádná známka po boji, žádný požár, nic, prostě nikde nikdo. Jenom na stromě byl vyřezaný nápis CROATOAN.

Zní to strašidelně, že? Ale není. Kolonisté akorát z nějakého důvodu přesídlili jinam a kryptické slovo mělo být místo určení. Podobně je to se všemi ostatními městečky duchů, která máme u nás v galerii. Většinou to není tak strašidelné, jak to vypadá. Ale někdy, jenom někdy... je to ještě horší, než to vypadá.

Do našeho výběru jsme dali vysídlená města Středního východu, prázdná letoviska, radioaktivní sídliště, pekla, která prostoupila až na zem, německé pouštní kolonie nebo japonské koncentráky. Račte si vybrat svou příští dovolenou!

Podobné články

Doporučujeme

Další články