fb pixel Nejkrásnější pláže světa, dechberoucí památky i bujaré fiesty. Španělsko je zemí mnoha tváří – G.cz
Vyhledávání

Nejkrásnější pláže světa, dechberoucí památky i bujaré fiesty. Španělsko je zemí mnoha tváří

Zdroj: Pixabay.com

Španělsko je země, která nepřestává překvapovat. Země rozléhající se na Pyrenejském poloostrově není jen o nákupech a opalování. Španělsko má opravdu všechno, od neuvěřitelné krajiny a pláží až po světoznámou kuchyni a bohatou historii – nemluvě o fantastických muzeích a pozoruhodné architektuře. Španělské království si najde pro každého něco a dokáže připravit nezapomenutelnou dovolenou. Zde je jen několik důvodů, proč byste měli Španělsko alespoň jednou za život navštívit.

Komerční sdělení 9.2.2022, 12:30

Úžas vzbuzující krajina

Španělsko je proslulé především svými plážemi a skvělou gastronomií, ale je to také země rozmanité krajiny. Od severních Pyrenejí a Picos de Europa až po jižní Sierra Nevadu se táhnou majestátní hory, kanárský poloostrov Tenerife je domovem sopky Mount Teide a nechybí ani jediná evropská poušť Cabo de Gata.

Bohatá historie a památky

Španělsko, to je také historie protkaná fascinujícími dějinami. Od maurské minulosti přes hrůzy španělské občanské války, diktaturu zpět k návratu země k demokracii.

Otisk historie je nejlépe zachován na budovách a muzeích. Gotická katedrála v Seville, barcelonská Sagrada Familia, granadská Alhambra, Velká mešita v Cordobě nebo madridské muzeum Prado a další jsou jedny z nejúžasnějších památek, které kdy navštívíte.

Nejlepší pláže Evropy

Věděli jste, že Španělsko má více než 5 000 km pobřeží a tisíce pláží? A s více než 300 slunečnými dny v roce máte záruku, že si je užijete! Přes 500 španělských pláží obdrželo status Modré vlajky. Mezi nejkrásnější pláže Španělska patří:

• Cala d’Hort, Ibiza

• Es Trenc, Mallorca

• Cala Comtessa, Mallorca

• El Cotillo, Fuerteventura

• Papagayo, Lanzarote

Španělská gastronomie

Pravý španělský tapas musíte zažít alespoň jednou za život! Španělsko je také známé svými plody moře, jamónem (uzená šunka), rozmanitým čerstvým ovocem a zeleninou, díky kterým je výlet na místní trh pastvou pro oči i žaludek. Jakmile jednou ochutnáte španělské jídlo, už se nikdy nebudete chtít vzdát choriza, šunky ibérico nebo sýru manchego, a samozřejmě španělského vína.

Slavnosti a festivaly – fiestas

Ve Španělsku zažijete jedny z nejslavnějších a nejbláznivějších festivalů a slavností na světě. Od tradičního běhu s býky ulicemi města a festivalu házení rajčat La Tomatina v Buñolu až po každoroční festival polévání vínem v La Rioja. Od poloviny června do začátku července se koná velkolepý Mezinárodní festival hudby a tance pořádaný ve městě Granada. Vždyť co může být typičtějším znakem Španělska než vášnivé flamenco?

Mekka kiteboardingu

Kiteboarding je jedním z nejdostupnějších vodních sportů, tamní pláže nabízejí ideální větrné podmínky po celý rok. Nejlepší místa pro kiteboarding ve Španělsku najdete především na pobřeží Atlantiku v Andalusii, Středozemním moři a na Fuerteventuře (Kanárské ostrovy).

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články