Nejkrásnější dětství smrsknuté do 4 minut, které trvaly natočit 1,5 roku – G.cz
Vyhledávání

Nejkrásnější dětství smrsknuté do 4 minut, které trvaly natočit 1,5 roku

My jsme hudební skladatelé a my jsme snílci snů. Zadržte dech, něco si přejte a napočítejte do tří...

Radka Pružinová
Radka Pružinová 9.8.2016, 14:34

Třeba se vám podaří spojit se sami se sebou a vrátit se do svého dětství.

Jako děti jsme si prohlíželi svět skrze čočky našich představ. Koberec byl lávou, ze stínů se rodila monstra, rodinné auto se vmžiku změnilo na kosmickou loď. Ale čím jsme byli starší, tím víc se do toho motala realita a brzy jsme zapomněli, jaká kouzla naše mysl dokáže vytvořit.

"Zveme vás krok po kroku do vašeho dětství. Podívejte se skrze čočku imaginace ještě jednou," lákají tvůrci krátkého filmu.

Společnost PermaGrin Films nedávno vypustila do světa tento krátký klip s názvem "Imagination" - Představivost. Stop-motion filmeček zhušťuje dětskou představivost do 4 minut.

Takhle oživlá Toy Story je dílem fotografa Marca Donahue, producenta Rotha Rinda a hudebníka Jordana Coreyho. Nezastupitelné místo má i devítiletý Kai Burich, který ztvárnil hlavní roli - dítěte s hlavou plnou snů. Točit se začalo už koncem roku 2013. Vzhledem ke Kaiovým školním a mimoškolním povinnostem se 60 dnů výroby protáhlo na zmiňovaný rok a půl.

Fotilo se na Canon 5D Mark III a točilo na GoPro kameru, která často jezdila po zakřivené kolejnici. Své uplatnění našly i drony a především filmové triky, se kterými si tvůrci vyhráli doslova rámeček po rámečku. Podívejte se, jak video vznikalo:

A mrkněte ještě SEM na dětství, které by si přál zažít každý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články