fb pixel Nejistý filmový výhled na začátek roku 2021: Uvidíme celovečerní Vyšehrad? – G.cz
Vyhledávání

Nejistý filmový výhled na začátek roku 2021: Uvidíme celovečerní Vyšehrad?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Koronavirus stále řádí mezi námi, a tak filmové fanoušky i v roce 2021 čeká nejistá sezóna. Uvidíme filmové novinky na plátnech kin, nebo jenom online a v tom případě - jak to přesně bude probíhat? Naděje ale umírá poslední a čeští distributoři na první tři měsíce tohoto roku slibují několik žhavých kousků. Vybrali jsme desítku nejzajímavějších. Snad se jich dočkáme.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.1.2021, 10:36

Fotbalista Lavi střídá uprchlíky z Osvětimi

Jaký bude rok 2021, to se zatím můžeme jen domnívat, už teď ale víme, že ještě pár měsíců zřejmě pandemie koronaviru zcela nevymizí. To znamená, že s otevřením kin a uváděním filmových novinek je to z místa, ze kterého se díváme, přinejmenším vachrlaté. Někteří se už dokonce rozhodli podniknout rázné kroky - například studio Warner Bros., které už koncem roku 2020 ohlásilo, že všech sedmnáct velkofilmů premiérově uvede ve vybraných kinech, zároveň ale také on-line, a to na nově vzniklé platformě HBO Max, která je tedy zatím dostupná pouze v USA. Mimochodem, to je podle všeho také důvod, proč například z Netflixu mizí starší tituly Warner Bros., například seriál Přátelé. Studio teď prostě svůj zájem přesouvá jinam. Ale nezoufejte! Pořád tam zůstává Jak jsem poznal vaši matku.

Zahraniční giganti počítají s tím, že řadu titulů budou muset "odpremiérovat" přes internet, protože znovu a znovu odkládat uvedení by u některých titulů už bylo opravdu sebevražedné. Čeští kinodistributoři ale neztrácejí naději a zejména u českých kousků slibují zatím i opravdové premiéry v opravdových kinech. 28. ledna by se tak měl na plátnech ukázat koprodukční film Petera Bebjaka (Čára, minisérie Herec) Zpráva. Ten je inspirován skutečným příběhem dvou československých uprchlíků z Osvětimi, kteří kromě záchrany vlastního života hrdinským činem v roce 1944 usilovali také o to, aby se svět dozvěděl pravdu o zrůdnostech, které nacisté páchali v koncentračních táborech.

25. února se pak možná dočkáme celovečerního volného pokračování populárního internetového komediálního seriálu Vyšehrad. Jakub Štáfek se vrací nejen v hlavní roli jako fotbalista Lavi, ale zkusil si i pozici režiséra a scenáristy. Jak to dopadlo, to uvidíme. Snad. Na velký přehled našich filmových tipů se podívejte do následující galerie:

Ze zahraničních kousků určitě stojí za zmínku snímek The Many Saints of Newark, který bude prequelem k megaúspěšnému seriálu Rodina Sopránů. Film se odehrává v 60. a 70. letech a zabývá se hlavně životem gangstera z New Jersey, Tonyho Soprana, kterého hraje Michael Gandolfini. Možná uvidíme od 11. března. A komu už chybí marvelovky, ten může prozatím vyhlížet Morbiuse. Sólo film jednoho z nejrozporuplnějších marvelovských antihrdinů, kterého hraje Jared Leto, vznikl mimo standardní "avengerovské" MCU v rámci Sony Pictures Universe of Marvel Characters, kterou před pár lety odstartoval vydařený Venom s Tomem Hardym. Vypadá to slibně!

Podívejte se na nejlepší seriály na Netflixu pro začátek roku 2021.

Podobné články

Doporučujeme

Další články