fb pixel Nejhloupější článek o listopadu 1989 všech dob. Lidé, čtěte! – G.cz
Vyhledávání

Nejhloupější článek o listopadu 1989 všech dob. Lidé, čtěte!

Ta nestydatost vyšla v Deníku Referendum. „Ó barbarství! Ó hovadství!“ řekněme si o ní spolu s Komenským.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.11.2017, 08:10

Že existuje něco jako Deník Referendum, vím už pár let. Protože jde ale o stoku ultralevicových slintů a nepodložených laických žvástů o ekologii, nezajímá mne to stejně, jako mne nezajímají třeba Parlamentní listy. Odrazuje i bídná novinářská úroveň textů DR, které zřejmě píšou cvičení orangutani. No a co? Kdejaký pošuk na web může dát, co chce…

Na FB na mne teď ale vybafnul text z DR, sesmolený jakýmsi Petrem Bittenerem, což je prý “politický filosof”. Věnuje se výročí listopadu 1989. Hloupost toho článku překonává snad vše, co jsem kdy četl. Posuďte sami ZDE, i když odkazem tomu bahnu bohužel zvyšuju čtenost.

Reagovat má smysl jen na tři Bittnerovy žvásty:

1. Žijeme (prý) v nesvobodné zemi

„Všechny oslavované svobody, které nám měl listopad 89 vybojovat, zůstávají materiálně podmíněné. Svoboda podnikat neexistuje, když nemáte kapitál, svoboda cestovat neexistuje, když nemáte peníze (jeden z aktérů reportáží Saši Uhlové cestuje metrem do Billy a zpátky za třicetiminutovou jízdenku). Svoboda volit neexistuje, když pracujete v třísměnném provozu a nemáte čas ani koukat na zprávy, svoboda stěhovat se za prací neexistuje, když máte hypotéku.“

Bože, to jsou ale kecy! Každý to dneska má, jak si to sám zařídí, což před listopadem 1989 absolutně nebylo možné. Tehdy za nás rozhodovala KSČ. Kdo dnes skuhrá, ten skuhrá jen nad vlastní neschopností udělat si svůj život podle sebe.

Před 28 lety jsem coby jeden z „revolučních studentů“ pomáhal bourat komunismus a dobře se pamatuju, v čem jsme předtím žili. Takže dnes těmhle skuhralům můžu tak akorát vzkázat: jděte do háje, nevděční a nespokojení nýmandi, co nedokázali vzít život do vlastních rukou. Stěžujte si sami na sebe. Máte tolik svobody, kolik jen chcete. Třeba jen ta Bittnerem zmíněná hypotéka: někdo vám ji snad nutí?

2. Bagatelizování zločinů komunismu

„Ne, komunismus není totéž, co nacismus, a ve jménu příčetnosti by se tahle blbost už měla přestat omílat.“

No jasně, že komunismus není totéž, co nacismus – je totiž mnohonásobně horší. Nacismus v Německu vládl jen relativně krátce (1933 –1945), zatímco komunismus od bolševického puče v roce 1917 vládne dodnes (i když už naštěstí jen na Kubě, v Severní Koreji a částečně v Číně).

Nacismus spolu s fašismem mají podle historiků na svědomí asi 25 milionů lidských životů, zatímco komunismus zavraždil asi 100 milionů lidí. Je tedy asi čtyřikrát horší, i když měření zrůdnosti politických režimů prostým počítáním zmařených lidských životů je samozřejmě scestné.

3. Kapitalismus nás (prý) znásilňuje

„Pokud by si chtěl český listopad uchovat své osvobozující ostří, měl by pod ideou nenásilí inspirovat ke kritice novodobého systémového násilí, které současný kapitalismus i ve svých nejliberálnějších formách páchá na celých skupinách obyvatel i na přírodě.“

Tahle nestydatá Bittnerova demagogie je už snad na facku. Pád komunistického režimu v listopadu 1989 nás osvobodil z koncentráku obehnaného ostnatými dráty. Můžeme svobodně cestovat, podnikat, můžeme číst a říkat, co chceme… Kapitalismus na nás žádné násilí nepáchá a naopak je nejlepším politickým uspořádáním, které lidem nabízí maximum svobody. Kdo tohle nevidí, je buď hlupák, nebo záměrně lže. Anebo je přesvědčením komunista, což v sobě zahrnuje i obě předchozí alternativy.

A příroda? Komunistická ekonomika byla jejím největším škůdcem, o čemž svědčí už fakt, že předzvěstí revoluce v listopadu 1989 byly protesty proti děsivé ekologické situaci v severních Čechách. Během pár let pak změna režimu a návrat ke kapitalismu Česko skoro kompletně vyčistily, na čemž se nejvíc podílela vláda Václava Klause v letech 1992 –1998. Podrobně jsme o tom psali ZDE, a to včetně přesných čísel, tedy velikosti investic do odsíření, odprášení a vyčištění odpadních vod. S těmi fakty se nedá polemizovat, respektive kdo chce, ať to zkusí.

Petr Bittner sám sebe charakterizuje jako „politického filozofa a sloupkaře Deníku Referendum“. Podle mne je to ale klaun, který se nás svými záměrně pitomými kecy snaží pobavit. No, moc k smíchu to není...

A TADY si přečtěte, jestli je lepší souložit za peníze před kamerou, nebo propagovat komunismus.

Podobné články

Doporučujeme

Další články