fb pixel Nechci lajky zadarmo: Trashtag Challenge nutí instagramové narcisty uklízet pláže. Aspoň něco – G.cz
Vyhledávání

Nechci lajky zadarmo: Trashtag Challenge nutí instagramové narcisty uklízet pláže. Aspoň něco

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Jak v dnešní době donutit lidi, aby po sobě začali konečně uklízet? Někdo moudrý si uvědomil, že bez pomoci sociálních sítí to jen tak nepůjde a vymyslel novou výzvu Trashtag Challenge. Bohulibá akce, která zaplavila během posledních pár dní internet, spočívá v tom, že aktéři najdou zaneřáděné místo, následně ho uklidí a samozřejmě se u toho nezapomenou vyfotit. Prostě karma zdarma.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 13.3.2019, 15:20

Zapomeňte na pojídání skořice a pracích tablet

Výzvy v podobě pojídání pracích tablet, vrchovatých lžiček skořice a házení sýra na batolata už tu byly. A pomohly snad někomu? Co si budem, kromě smíchu a dušení toho moc nedokázaly. Trashtag Challenge ale dělá přesný opak a má už během krátké chvíle své existence docela pozitivní dopady.

Výzva se stala populární díky jednomu příspěvku na síti Reddit a postupně se začala rychle šířit po Instagramu a Twitteru. Od minulého víkendu, kdy vypukla, inspirovala spoustu lidí k tomu, aby vylezli ven a šli sbírat smetí na místa ve svém okolí. A to se cení. Že to dělají hlavně z narcistického exhibicionismu, nás nakonec až tak nepohoršuje.

Zkrátka účel světí prostředky, když je to pro dobrou věc. O tom, že se z výzvy stal velký hit, svědčí i to, že pod příslušným hashtagem se na Instagramu objevilo už přes 26 tisíc příspěvků uklizených pláží, parků a cest. Lidi se zkrátka milují ukazovat v tom nejlepším světle a jsou ochotni kvůli tomu dokonce i uklidit nelegální skládku, tak proč ne.

A tady čtěte, jak se povedlo Captain Marvel poprat s feministickým poselstvím. Prý moc ne.

Podobné články

Doporučujeme

Další články