fb pixel Nebezpečné lži na Netflixu: Starý boháč umře a odkáže majetek mladé pečovatelce. Otázka stojí - proč? – G.cz
Vyhledávání

Nebezpečné lži na Netflixu: Starý boháč umře a odkáže majetek mladé pečovatelce. Otázka stojí - proč?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Bohatý stařec, luxusní dům, milá ošetřovatelka a poslední vůle, jakou nikdo nečekal. Hvězda seriálu Riverdale Camilla Mendes se představí v hlavní roli netflixáckého thrilleru Nebezpečné lži, který, zdá se, vzdává holt klasickým detektivním žánrovkám. Inu - proč ne.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.4.2020, 07:18

Nebezpečná závěť

Ten příběh je klasika - starý a bohatý, leč osamělý muž si najme mladou pečovatelku, která mu zajišťuje jídlo a společnost. Pak ale starý muž umře, protože to už tak staří lidé dělávají. Pečovatelka, která si k němu vytvořila sentimentální pouto, je nešťastná z náhlého skonu svého zaměstnavatele, ale jen do chvíle, než zjistí netušené - že jí starý pán odkázal svůj luxusní dům. Co čert nechtěl, pečovatelka tře v soukromí bídu s nouzí, a tak se dar ve formě honosného sídla zdá jako zázrak. Poté, co se pečovatelka do domu nastěhuje, život vypadá téměř idylicky - na malou chvíli. Na půdě totiž najde truhlu plnou záhadných peněz, načež jí u dveří zazvoní neznámý chlapík s úlisným obličejem a hned po něm také policejní vyšetřovatelka, které se to celé nějak nezdá...

Standardní set up pro klasickou žánrovou detektivku si vybral režisér Michael Scott pro svůj nejnovější projekt natočený pro Netflix. Nebezpečné lži ale jako detektivka klasifikovány nejsou - podle tvůrce film stojí rozkročen spíše mezi hororem a thrillerem, což znamená, že by mohl přinést zvraty, které by ani zkušený divák nečekal.

Onu pečovatelku, o které je celou dobu řeč, navíc hraje hvězda populárního seriálu Riverdale Camila Mendes. Ta musí zjistit nejen, proč jí stařík odkázal všechny své pozemské statky, ale také kdo je tajemný šmírák Mickey (a jmenuje se vůbec Mickey?), který projevuje nebývalý zájem dům odkoupit nebo jak je do celé věci zapletený její vlastní manžel, který si nečekaně nabytého jmění užívá až podezřele divoce.

Podobný příběh jsme mohli vidět poměrně nedávno v naprosto výtečné komedii Riana Johnsona Na nože. I tam příběh začíná úmrtím bohatého podnikatele (Christopher Plummer), i tam po něm dědí mladá ošetřovatelka (Ana de Armas). Ale zatímco Johnsonův film je zcela přiznaný hold klasickým dílům Agathy Christie, chytře modernizovaný a doplněný právě o až groteskní tón, Nebezpečné lži se tváří jako temný vážný thriller skrznaskrz. Záhadě můžete spolu s Camilou Mendes přijít na kloub na Netflixu od 30. dubna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články