fb pixel Návrat krále fantasy na obrazovky: Jedná se o nákladném seriálu podle Tolkienova Pána prstenů – G.cz
Vyhledávání

Návrat krále fantasy na obrazovky: Jedná se o nákladném seriálu podle Tolkienova Pána prstenů

Kultovní fantasy série Pán prstenů se zřejmě dočká dalšího filmového zpracování. Studio Warner Bros. jedná s Amazonem a Netflixem o výrobě nákladného seriálu ze Středozemě a podle dostupných informací zřejmě půjde o pořádně megalomanský projekt. Minimální rozpočet jedné série by měl být 150 milionů dolarů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.11.2017, 13:11

Nový seriál ze Středozemě

Warner Bros. jednají s Amazonem a Netflixem o výrobě seriálu Pán prstenů.

Tolkienův Pán prstenů je kultovní knižní záležitostí, která zásadně ovlivnila fantasy žánr jako takový. Když se skalní fanda příběhu ze Středozemě Peter Jackson na začátku milénia rozhodl natočit výpravnou filmovou trilogii, budilo to nervózní rozpaky, nakonec to ale dopadlo skvěle.

Nyní se rýsuje další adaptace, tentokrát ale má jít o seriál. Společnost Warner Bros. si konečně vyhádala možnost koupit práva na zpracování legendárního příběhu a nyní jedná se společnostmi Amazon a Netflix o tom, která z nich za ně zaplatí 250 milionů dolarů a získá tak možnost sérii natočit.

Vzhledem k úspěchu Game of Thrones, show, která už brzy skončí, je další fantaskní pořad, navíc s takto pevnou a celosvětovou fanouškovskou základnou, pro televize velkým lákadlem. Dle dostupných informací se Warneři chystají do jedné série vrazit až 150 milionů dolarů, takže to zřejmě bude stát vážně za to.

Nic víc zatím o projektu známo není, už teď je ale pro příznivce Tolkienova životního díla otázkou, do které reálné lokality filmaři novou Středozemi zasadí. Nový Zéland, kde natáčel Jackson, sice zřejmě využijí, pak ale bude hrozit, že se série bude příliš podobat filmům.

Tady čtěte, jak by Pán prstenů vypadal, kdyby ho Tolkien psal dnes.

Podobné články

Doporučujeme

Další články