fb pixel Už je pozdě namířit na Putinovo Rusko jaderné rakety z Brd?! – G.cz
Vyhledávání

Už je pozdě namířit na Putinovo Rusko jaderné rakety z Brd?!

Pershing, Trident, Minuteman, jak krásně to zní! G.cz prosí amerického senátora McCaina, aby se zasadil o instalaci těch štíhlých krasavců do betonových sil v Brdech.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 16.6.2015, 15:44

Hlavní zpráva dnešního dne zní: „Ruský jaderný arzenál letos posílí o více než 40 nových mezikontinentálních střel schopných proniknout jakoukoliv protiraketovou obranou. Alespoň tak to hrdě prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na zahájení výstavy vojenské techniky Armija-2015 v Kubince u Moskvy.“ A každého normálně uvažujícího, byť i v mezinárodní politice ne úplně vzdělaného člověka musí napadnout: „Nejsme my Češi – tedy někteří z nás – náhodou totální tupci?“

Mimochodem, následující řádky jsme z větší části psali již víc jako před rokem, jen jsme v nich nyní aktualizovali a časově ‚lokalizovali‘ některé informace, například tu o anexi Krymu, která se tehdy teprve nenápadně chystala pod rouškou referenda.

Putin představil své nové "nádobíčko".

Pamatujete ještě na ‚protiválečnou‘ iniciativu Ne základnám z roku 2007? Naši američtí spojenci chtěli v Brdech postavit radar, aby mohli včas monitorovat případný raketový útok z Východu.

Že odtamtud přichází Zlo víme nejméně od listopadu 1917, od února 1948 nebo od srpna 1968. Vědí to dobře i Poláci, Maďaři, Estonci a další národy, které mají s Ruskem (respektive se Sovětským svazem) děsivé zkušenosti. Američani nemohli „natvrdo“ přiznat, že nemají obavu jen z nevyzpytatelného Íránu, Číny nebo Severní Koreje, ale také z Ruska.

Ano, především z Ruska. Protože Rusko má nejen rakety, ale i jaderné hlavice. A také má choutky pomalu spolykat okrajová území, nenápadně jako venkovský zloděj je k sobě připojovat a tak rozšiřovat svůj vliv. Než se nadějeme, máme tu pokračování Sovětského Svazu. Rusové anektovali Krym, dělají si zálusk na východní Ukrajinu a politicky a finančně ovládají Bělorusko. Okupují části Gruzie, jejich jednotky jsou v Podněsteří v Moldávii. Základny mají v Kalinigradské oblasti vklíněné mezi Litvu a Polsko a pobaltské státy provokují vojenským cvičením. Budují si předpolí na Slovensku, v Srbsku a mají nesmírný vliv v středoasijských republikách. Terorizují Čečence a jiné národy. Proč to neříct na rovinu: Z Ruska jde strach.

Strach je dobrá vlastnost – vyvolává obavu a obava vyvolává ostražitost. Buďme proto ostražití. Rusové nás už jednou okupovali, takže jim nemůžeme věřit. Dělejme tedy vše pro to, aby je přešla chuť. Nebo si snad myslíte, že by Rusko napadlo Ukrajinu, kdyby se v roce 1994 nevzdala jaderných zbraní? Těžko.

Na rozdíl od českých politiků není Moskva připosraná, ale pevná a sebevědomá. Když se před pár lety bála, že bude v českých Brdech stát americký radar, zaplatila několik militantních levičáků a lobbistů, aby české veřejné mínění otočili o 180 stupňů. Že jste netušili, kolik je v Česku kolaborantů s někdejšími moskevskými okupanty? Jejich seznam stále visí na webu www.nezakladnam.cz.

Neříkáme, že všichni byli přímo podplacení. Korumpovat se nemusí jen penězi, ale i informacemi. Nebo třeba tím, že se k vám někdo chová jako k vážené osobnosti, zatímco doma vás berou za neškodného mamlase. Jistě znáte heslo „Blbej nebo navedenej“.

Když čteme jména lidí jako je Jan Keller, Erazim Kohák nebo Petr Uhl, tvrdíme, že byli blbí i navedení zároveň. Ale jsou snad tito lidé i dnes (tváří proti ruské mocenské agresi na Ukrajině) schopni tvrdit, že americký radar v Brdech je špatná věc? Kdyby došlo ke konfliktu jadernými zbraněmi, bylo by úplně jedno, jestli by radar stál u nás nebo třeba v Maďarsku. Pro případné mocenské choutky Ruska je ale radar podstatný.

Rusy by přešla chuť na stát, kde mají základnu Američané. Člověk má krátkou paměť a žije přítomností. Většina lidí si ve své bezbřehé naivitě myslí, že na nás Rusové kašlou, protože jsme pro ně příliš malí. To si mysleli lidé i v roce 1913, a pak přišla první světová válka. Po jejím skončení si téměř všichni mysleli, že nic horšího už být nemůže. Přišel silný Hitler a slabé Evropě se podlomila kolena. A po druhé válce? Byl klid? Ne, šlo to ráz na ráz. Ruská okupace celé východní Evropy, znásilnění Pobaltí, vojenské zásahy v Maďarsku a Československu, Afghánistán. A když se rozpadl Sovětský Svaz, začalo se Rusko montovat skoro do všech konfliktů.

Protože Rusko se cítí uražené a ponížené. Chce se rozpínat. Chce znovu vybudovat Sovětský Svaz! Zamyslete se nad tím, možná už nebudete tak jednoznačně proti radaru. V roce 1997 Američané bohužel nakonec cukli a radar v Brdech nepostavili. A to přesto, že už v listopadu 2007 v Praze proti Putinovi vznikla občanská iniciativa Chceme do ČR americké rakety proti Rusku.

Současné události jasně ukazují, jak prorocky její zakladatelé viděli dopředu. „Oprašme plány na radar v Česku,“ navrhoval před rokem americký senátor McCain. A G.cz dodává: „Pane senátore, Rusko není a nikdy nebude demokratická země. K radaru nám proto do Brd přidejte i pár raket namířených na Moskvu. Jen tak, čistě pro preventivní odstrašení...“

Taky přece nelezete na cizí zahradu, když je tam zlý pes. Po zkušenostech s Rusy v uplynulých sto letech máme strach. Američané nám neublížili, takže z nich strach nemáme. Chceme jejich zlé psy v naší zahradě. Klidně ať se jmenují Pershing, Trident, Minuteman. Jaká to krásná jména! Skončeme optimistickým veršíkem pro pamětníky: „Přílít' Pershing z Idaho, srazil Kreml – vida ho!“

Anketa

Byli byste dnes pro to, aby byl v naší zemi „radar“?

Anketa se načítá...

A jestli si myslíte, že to Vladimir a jeho přívrženci nemyslí vážně, podívejte se na tuhle ódu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články