fb pixel Na zimní sporty není nikdy pozdě – G.cz
Vyhledávání

Na zimní sporty není nikdy pozdě

Zdroj: Pixabay

S příchodem zimy začíná sezóna zimních sportů. Nedostatek dovedností nemusí být důvodem k obavám, jelikož vše se můžete naučit. Mezi oblíbené zimní sporty patří lyžování, snowboarding a nově i skitouring. Nikdy není pozdě se tyto disciplíny naučit. Neměli bychom však zapomínat, že oblíbené zimní sporty jsou sporty úrazovými, a proto je třeba při jejich výuce a při cvičení dodržovat zvláštní opatření.

Komerční sdělení 20.3.2023, 13:26

Potřebné příslušenství najdete na stránkách Sportano.cz.

Snowboarding je skvělý sport pro lidi všech věkových kategorií

Snowboarding je ve srovnání s lyžováním relativně mladým zimním sportem. Lyžování se objevilo na skalních malbách již před 5000 lety. Nejstarší nalezené lyže jsou staré asi 3500 let, zatímco snowboarding byl vynalezen v roce 1965. Dnes je těžké si představit horské svahy v zimní sezóně bez snowboardistů. Naučit se snowboardovat rozhodně není jednoduché, musíte být trpěliví. Není to sport vyhrazený pouze pro mládež, naučit se jej může každý. Učení by mělo začít pokusem postavit se na prkno na místě, jelikož to je výchozí pozice, která je pro budoucího sportovce velmi důležitá. Pro výuku tohoto zimního sportu se vyplatí vybrat si zkušeného instruktora. Lyžování a snowboarding jsou sporty úrazové, které hodně zatěžují kolena a klouby. Proto byste se měli ujistit, že máte pro provozování těchto zimních sportů (https://sportano.cz/zimni-sporty) kompletní a vhodné vybavení. Oblíbené jsou tedy všemožné chrániče, stabilizátory a helmy. Žádný člověk, který začíná své dobrodružství se zimními sporty, se nemůže vydat na svah bez řádné ochrany.

Skitouring se můžete naučit v každém věku

Skitouring je pohybová aktivita, která kombinuje horskou turistiku s lyžováním. Je to sport, který výrazně zlepšuje kondici, zvládne jej i začátečník. Stejně jako u snowboardingu je to sport, který se dá naučit v každém věku. Důležitá je řádná příprava a také chuť se jej naučit. Pro tento sport jsou naprosto nezbytné lyžařské boty, lyže, nepromokavý turistický batoh a bunda, která umožňuje pokožce dýchat. Velmi důležitou výbavou jsou také hůlky, které pomáhají při řízení sjezdu a poskytují rovněž oporu v případě pádu.

Na výuku není nikdy není pozdě

Stojí za to učit se v životě nové věci a usilovat o změnu. Nenechte se odradit svým věkem a nevěřte tomu, že jste na něco „moc staří“. Na výuku je vhodný jakýkoli věk. Ba co více, snowboardové školy hlásí, že se na lekce hlásí stále více lidí nad 60 let! To je samozřejmě velmi dobrá zpráva, jelikož při jízdě na snowboardu tělo produkuje endorfiny, které jsou běžně známé jako hormony štěstí. Snowboard Vám dává možnost přímého kontaktu s přírodou, což zlepšuje Vaši pohodu a náladu a také Vás nutí k pohybu. Sport je zdraví a to je přeci pro seniory nejdůležitější. Pohyb zajistí správný krevní oběh a minimalizuje příznaky nemocí. Učit se zimní sporty po 60? Určitě, je to skvělý nápad!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články