Na vernisáži malíře Patrika Saudka v pražském DaVINCI musel asistovat horolezec

Obrázek uživatele Martin Miko
02.10.2017, 16:10

Malíř Patrik Saudek vytvořil šest velkoformátových obrazů, které byly vystaveny v podniku ShowPark DaVINCI. Plátna si na zakázku objednal soukromý sběratel, který chtěl obrazy již před realizací umístit do tohoto klubu. Po dohodě s vedením podniku budou tak obrazy zobrazující komiksově ztvárněné ženy s erotickým nádechem v ShowParku instalovány. Zákazníci tak mají možnost dílo malíře Saudka v podniku vídat od konce září letošního roku.

Malíř Saudek představil šest nových obrazů

Obrazy byly nakresleny technikou olejomalby, kterou Patrik Saudek při tvorbě standardně využívá. „Myslím si, že olejomalba je v malířství nejvíc. Již se takto maluje 500 let, proto je svým způsobem věčná a jedná se prakticky o nejvyšší techniku ve výtvarném umění,“ poznamenal Patrik Saudek. V tomto konkrétním případě vznikaly obrazy několik měsíců, a to díky velkému formátu a dané technice, kdy docházelo k vrstvení. Inspiraci k těmto obrazům čerpal Patrik Saudek dle svých slov v samotném podniku, který vytváří intimní atmosféru, ale i v každodenním životě.

Soukromý sběratel zůstává v anonymitě

Myšlenka spojení obrazů s podnikem DaVINCI se Patrikovi Saudkovi od počátku líbila. „Jedná se o místo, kde se cítím příjemně a které mne inspiruje, nápad vystavit obrazy v tomto podniku, kde budou plátna každodenně působit na zákazníky, mě nadchl. Pocit zadostiučinění mám vždy, když mé dílo udělá na někoho dobrý dojem. Mám na mysli obyčejné lidi, neočekávám chválu od oficiálních galerií, a i to je důvod, proč jsem projekt přivítal tak pozitivně,“ vyjádřil se Patrik Saudek.

Obrazy budou v podniku jen určitou dobu, jaký bude jejich další osud zatím soukromý sběratel, který nechce být prozrazen, neuvedl.

O Patrikovi Saudkovi

Patrik Saudek (49) je synem kreslíře Káji Saudka. Po maturitě se věnoval studiu na UMPRUM v oboru malba. Ve své tvorbě se zaměřuje převážně na akty, portréty a krajiny. Má za sebou několik výstav v Čechách i zahraničí.


Komentáře