Na Václavském náměstí se pokusil upálit muž. Den před 50. výročím smrti Jana Palacha

V pátek krátce po patnácté hodině se na Václavském náměstí pokusil upálit 54letý muž. Kolemjdoucí muže okamžitě uhasili, přesto se stihl popálit na 30 procentech těla. Záchranáři muži poskytli neodkladnou péči a převezli ho v umělém spánku do nemocnice. K incidentu došlo pouhý jeden den před 50. výročím smrti Jana Palacha.

Motiv zatím neznámý

„Policie prověřuje okolnosti události, ke které mělo dojít krátce po 15. hodině v horní části Václavského náměstí. Podle prvotních informací se tam muž ročník 1964 polil hořlavinou a zapálil. Nešťastník byl uhašen kolemjdoucími,“ napsali na Twitteru policisté.

Pracovnice nedaleké kavárny Starbucks viděly, jak se hořícího člověka snaží lidé hasit pomocí oblečení, pak si do kavárny přiběhli pro hasicí přístroj. Další očitý svědek řekl novinářům, že dotyčného muže viděl ještě předtím, než se zapálil. Podle svědka stál před sochou svatého Václava s cedulí s nápisy v arabštině a něco si mumlal. Okolnosti události i motiv jednání policie zatím vyšetřuje. „Podle prvotních informací nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o politický nebo společenský protest,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Muže se snažila oblečením uhasit mladá žena."Všichni koukali a nikdo sanitku nevolal. Jak někdo může koukat na hořícího člověka a nezavolat sanitku?" popsala situaci pro Seznam Zprávy. Sama zavolala záchranáře, s hašením hořícího jí pomáhali další asi čtyři lidé.

A tady si přečtěte, jak o činu Jana Palacha psal zahraniční tisk.


Komentáře

Doporučeno pro vás