fb pixel Na třpytivé kostýmy a tunovou oponou padlo přes čtvrt milionů krystalů: 10 zajímavostí o filmu Varieté – G.cz
Vyhledávání

Na třpytivé kostýmy a tunovou oponou padlo přes čtvrt milionů krystalů: 10 zajímavostí o filmu Varieté

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vzniklo to, když se burleska stala trendem a všichni chtěli mít jednu vnadnou retro tanečnici v korzetu doma na koukání. Snímek Burlesque, česky Varieté, dal první filmovou příležitost zpěvačce Christině Aguileře.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 9.10.2023, 13:51

Burleska táhne

The Burlesque Lounge má dny své slávy za sebou. Tess (Cher), tanečnice v důchodu a majitelka tohoto místa, bojuje, aby udržela chátrající divadlo při životě, čelí všem druhům finančních i uměleckých výzev. Vypadá to, že kvůli osobním problémům členů ansámblu a hrozbě v podobě nabídky bohatého obchodníka, který chce osobitý podnik odkoupit, se dobré časy z klubu nadobro vytratily.

V tu dobu se dramaticky změní život Ali (Christina Aguilera), děvčete z malého města v Iowě. Tess ji najme do Lounge jako servírku a Ali tak unikne prázdné minulosti a rychle se zamiluje do umění varieté. Podpořena novými přáteli, které najde mezi členy divadla, si začíná plnit své sny, že bude sama stát na jevišti. Ale události naberou rychlý spád, když silný hlas Ali způsobí, že se z ní stane hlavní atrakce revue.

Je potřeba si říct, že snímek Steva Antina Varieté (v originále Burlesque) je taková lacinější sestřenka Chicaga s Catherine-Zetou Jones, Richardem Gerem a Renée Zellweger. Především se na to hezky kouká a hezky se to poslouchá. Vážně, spíš než film je to skoro dvouhodinový videoklip Christiny Aguilery.

Až budete mít čas, film určitě zkoukněte. A když se vám to bude líbit, prohrabte se galerií zajímavostí, které se přímo ve snímku nedozvíte:

A tady další nálož filmových zajímavostí – tentokrát o detektivce Zodiac.

Podobné články

Doporučujeme

Další články