Na těchto 5 otázek týkajících se nebankovních půjček se mnozí bojí zeptat – G.cz
Vyhledávání

Na těchto 5 otázek týkajících se nebankovních půjček se mnozí bojí zeptat

Současná konzumní společnost se vyznačuje především poměrně vysokou kupní sílou většiny z nás. Pořídit si za stejný obnos jako v minulosti lze většinou vyšší množství věcí. Stejně tak lze s klidným srdcem konstatovat, že na nákupy zboží i služeb má dostatek peněz stále větší množství lidí. Mnohdy je situace dána i tím, že sahají po nejrůznějších úvěrech. Především rychlé bankovní i nebankovní půjčky představují do jisté míry velmi nepříjemného strašáka. Ve spoustě případů si totiž zájemci o ně nezjistí všechno, co by bylo zapotřebí. Z toho důvodu se podíváme na 5 otázek, které si stojí za to položit vždy, když budete o některém z úvěrů uvažovat.

Redaktor
Redaktor 20.9.2019, 17:26

Existují rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami?

Samozřejmě ano. Nelze ale říct, jestli jsou bankovní či nebankovní půjčky výhodnější. Všechno je ryze individuální. Jediným rozdílem, který lze brát v potaz obecně, je fakt, že bankovní půjčky jsou většinou poskytovány přímo na konkrétních pobočkách bankovních domů. Nebankovní úvěry lze získat nejčastěji jednoduchým způsobem online. Jinak je každá půjčka odlišná a rozdíly je zapotřebí hledat hlavně v úrokových sazbách, částkách, délce splácení nebo penále plynoucích z pozdních nebo žádného splácení.

Jaký je celkový přeplatek?

Tuto informaci musíte mít k dispozici prakticky ihned. Vždyť právě peníze, jež přeplatíte, představují sumu, kterou bude nezbytné složit mimo to, co si vlastně aktuálně půjčujete. Spočítat si tuto částku umožňuje půjčka ihned. Stačí si jen zakliknout potřebné informace u kalkulačky půjček, která bývá standardně k dispozici u všech důvěryhodnějších půjček. Jinak ale není problém spočítat veškeré splátky a od tohoto součtu poté odečíst sumu, již si berete v rámci půjčky. Rozdíl představuje onen kýžený přeplatek.

Je půjčka skutečně bezpečná?

Takřka každá klasická i online půjčka je bezpečná za předpokladu, že ji budete splácet včas dle stanoveného harmonogramu. Když navíc napřed znáte všechny podmínky, měli byste mít jistotu pohodového splácení se vším všudy. Dnes na trhu existuje jen málo půjček, které by byly nedůvěryhodné. Veškeří poskytovatelé jsou fakticky kontrolování ČNB.

Půjčí mi, když dlužím peníze?

Jak která společnost. Většina poskytovatelů si projíždí velmi podrobně registry dlužníků. Tím pádem o potenciálních klientech a jejich platební morálce ví takřka všechno. Existují ovšem i takové společnosti, jež dokážou nabídnout půjčku i tehdy, když nějakou tu sumu dlužíte jinému poskytovateli.

Proč je nezbytné porovnání půjček?

Abyste si nakonec vybrali tu nejvýhodnější půjčku, která na trhu existuje. Většina srovnávačů půjček online už umí porovnat prakticky všechny důležité aspekty, takže nakonec zvolíte správně. Pro jistotu si před realizací půjčky prohlédněte informace na hyperfinance.cz a budete mít jistotu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu