fb pixel Na nejkosmopolitnější vysoké škole v ČR probíhají promoce naživo i online. Sledovat slavnost lze v přímém přenosu – G.cz
Vyhledávání

Na nejkosmopolitnější vysoké škole v ČR probíhají promoce naživo i online. Sledovat slavnost lze v přímém přenosu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Letošní absolventi Anglo-American University (AAU) v Praze o promoce díky pozitivnímu vývoji pandemické situaci nepřišli. Slavnostní ceremoniály doplňují i online přenosy, které mohou sledovat rodiny a přátelé absolventů ze všech koutů světa. Letos na Anglo-American University v Praze promuje 122 studentů 32 národností v oboru humanitní a sociální vědy, právo a obchod, mezinárodní vztahy a diplomacie nebo žurnalistika a vizuální umění.

Redaktor
Redaktor 29.6.2021, 15:21

Promoce mají jednotlivé školy – School of Humanitites and Social Science, School of Law & School of Business Administration, School of International Relations and Diplomacy a School of Journalism and Visual Arts – ve dnech 28. 6. až 1. 7. v prostorách školy v Thurn-Taxisově paláci na pražské Malé Straně.

Anglo-American University je vysoká škola s největším podílem zahraničních studentů v České republice. Mezi národnostmi převažují Američani, studenti z České republiky a Ruska. 92 studentů dokončilo letos bakalářský stupeň, nejvíce z nich v oboru obchodní administrativy (business administration) a mezinárodních vztahů. S titulem magistr bylo tento rok zastoupeno 30 absolventů v různých oborech.

„AAU má více než 2 000 absolventů z více než 80 států, z nichž mnoho zůstává po studiu v ČR. Absolventi AAU často začínají svou kariéru ve světově vlivných mezinárodních firmách, jako jsou Google, Bloomberg, EY, Clifford Chance nebo instituce OSN či vládní organizace. Řada absolventů také vede místní neziskové organizace a projekty jako RunCzech, Vteřina poté, Cooks Without Homes, Mint Market, Artisème nebo KODL Contemporary Art Gallery,“ uvedla Dana Aleksič, zodpovědná na AAU za agendu alumni.

Pandemická situace sice stále přináší omezení, oproti loňskému roku si však studenti letos mohou vyzvednout své diplomy osobně. Promoce univerzita streamuje na všech svých online kanálech.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články