fb pixel Myrtle Corbin se narodila se dvěma pánvemi. „Čtyřnohá dívka z Texasu“ se stala hvězdou a měla pět dětí – G.cz
Vyhledávání

Myrtle Corbin se narodila se dvěma pánvemi. „Čtyřnohá dívka z Texasu“ se stala hvězdou a měla pět dětí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Mezi nebem a zemí se odehrává mnoho podivných úkazů. Jedním takovým byla i Myrtle Corbin, holčička, která se 12. května 1868 narodila v Tennessee, a to rovnou se dvěma pánvemi. Laicky řečeno měla „Čtyřnohá dívka z Texasu“ od pasu dolů vše dvakrát. Přesto se dožila krásných 59 let, stala se hvězdou amerických freakshows a porodila pět dětí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.5.2020, 17:20

Čtyřnohá Myrtle

Byla krásná, inteligentní, vtipná, charismatická, měla dobrý hudební vkus... a pod krinolínou schovávala dvě pánve a čtyři nohy. Myrtle Corbin, známá jako Čtyřnohá dívka z Texasu, se narodila 12. května 1868 a vedle notoricky známého Sloního muže patřila k největším hvězdám tzv. freakshows (neboli panoptik) své doby.

Myrtle se narodila pětadvacetiletému Williamu Corbinovi a jeho o devět let starší manželce Nancy, o nichž porodníci zkoumající novorozenou zvláštní dívku řekli, že „si byli tak podobní, že se jen těžko dalo věřit, že nejsou příbuzní“. Inu, vysvětlovalo by to mnohé. Malá Myrtle byla ale ze sedmi dětí a všechny ostatní byly normální. Smůla pro ně! Už když jí byly čtyři roky se totiž Myrtle začala objevovat na plakátech v ulicích rodného města Lincoln County v Tennessee. Kresby čtyřnohého dítka doplňoval popisek „Přijďte se podívat na největší žijící zázrak naší doby!“

A vskutku – o Myrtle se brzy začali zajímat vědci a lékaři. Myrtle měla dvě pánve – dvě perfektně vyvinuté pánve, a to včetně orgánů. Měla tedy i dvě vagíny. Zatímco vyměšování probíhalo v různé časy, periodu měla žena vždy sladěnou. To pochopitelně všechny zajímalo. Profesionální performerkou ve freakshows se Myrtle stala ve třinácti. Slávy si užívala až do devatenácti, kdy se provdala ne příliš překvapivě právě za doktora. Jejím vyvoleným se stal dr. Clinton Bicknell, se kterým měla pět dětí, čtyři syny a jednu dceru. Ano, všechny je porodila sama, ačkoliv její úplně první těhotenství museli lékaři uměle ukončit ve čtvrtém měsíci, protože hrozila smrt dítěti i matce. Operace a lepší znalost Myrtleina... „vnitřního uspořádání“ ale ve výsledku jen napomohly hladkému průběhu všech budoucích těhotenství. Traduje se, že tři děti porodila jednou vagínou a dvě zase tou druhou. Ale jestli to tak vážně bylo, to už dnes není jisté.

I když patřila k těm největším „zrůdným superstar“ doby, Myrtle, jak už padlo, nebyla jedinou „atrakcí“ svého druhu. Malý výběr populárních příšerek si můžete prohlédnout v následující galerii:

Navzdory své netradiční fyzické konstrukci se Myrtle dožila požehnaného věku 59 let. Zemřela 6. května 1928 v Cleburne v Texasu, kde strávila většinu života. Její rakev byla zalita do betonu a její blízcí ji hlídali, dokud nebyla bezpečně zakopaná hluboko pod zemí. Proč? Že by se snad báli, že ji jeden pár nohou vynese zpět mezi živé? Nikoliv. To vše byla ochrana před vykradači hrobů, kterým by prodej opravdu jedinečného těla, leč už mrtvého, hodil nemalou sumičku. Myrtleiny ostatky se podařilo uchránit – a tak Čtyřnohá dívka odpočívá v pokoji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články